کد خبر 100156

به دلیل گرانی ها بسیاری از افراد دیگر متقاضی برای خرید اقلام شب یلدا نیستند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد بهنام نیک منش با اشاره به اینکه امسال تمامی مسئولان کشوری و وزارت بهداشت تاکید کرده‌اند که مردم همچون سیزده به در، ایام محرم و ... در مراسم شب یلدا نیز از تجمع و دورهمی پرهیز کنند و دیدارها حتی‌الامکان به صورت مجازی انجام شود، اظهار کرد: به این ترتیب، طبیعی است که تقاضا برای خرید اقلام یلدایی کمتر باشد. بررسی‌هایی که تا به امروز انجام شده هم موید این کاهش تقاضا است.

به گفته وی، آجیل، انار، هندوانه، مرغ و گوشت و ... به طور ویژه خریداری نشده و خرید مایحتاج روزمره تا امروز محسوس بوده است. اما هر ساله در چنین ایامی طرح تشدید نظارت بر بازار محصولات مرتبط با آیین یلدا انجام شده و امسال هم به بازرسان اصناف تاکید شده است که نظارت‌ها را تشدید کنند تا اگر خانواده‌ای برای جمع خانوادگی خود خریدی داشت، در حق او اجحاف نشود. 

 معاون بازرسی و نظارت اتاق اصناف ایران، میوه و تره بار، آجیل  و خشکبار و مواد پروتئینی را مشمول طرح تشدید بازرسی عنوان کرد.

نیک منش در پایان ابراز امیدواری کرد که واحدهای صنفی و مردم محدودیت‌های فعالیت را رعایت کنند تا سایه این بیماری هر چه سریع تر از سر ما برداشته شود.

به گزارش ایسنا، مسئولان ستاد مقابله با کرونا در آستانه شب یلدا بارها از مردم خواستند که شب یلدا را به صورت مجازی و بدون دورهمی برگزار کنند و اعلام کردند که احتمالا پیشنهاد محدودیت و منع تردد از ساعت ۱۸ تا ۴ برای شب یلدا اجرایی خواهد شد. /ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها