کد خبر 100044

مجلس نمایندگان هب طرح افزایش سهم مالیات تهران واکنش نشان داده و آن را رد کردند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، در جریان بررسی جزییات طرح احکام کلی بودجه ۱۴۰۰ در جلسه علنی صبح امروز (سه‌شنبه) پیشنهادی از سوی سید علی یزدی‌خواه نماینده تهران مطرح شد تا میزان منابعی که از مالیات به استان‌ها اختصاص می‌یابد برای استان تهران افزایش پیدا کند چرا که به گفته وی سهم تهران از دریافت منابع مالیاتی به نسبت پرداخت آن بسیار کم است.

در جریان بررسی این پیشنهاد، علیرضا سلیمی نماینده محلات در مجلس شورای اسلامی در اخطاری مستند به اصل سوم قانون اساسی در مورد رفع تبعیضات ناروا و ایجاد امکانات ناعادلانه اظهار کرد که با این پیشنهادات نه تنها محرومیت برطرف نمی‌شود بلکه مالیات به بخش برخوردار تعلق می‌گیرد.

محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی این اخطار را وارد دانست و گفت: دفاتر شرکت‌های بزرگ در تهران است و اگر ۵۰ درصد مالیات به تهران تعلق گیرد مناطق برخوردار برخوردارتر و مناطق محروم‌ محروم‌تر می‌شوند.

قالیباف با اشاره به وجود مشکلات حاشیه‌نشینی و آسیب‌های اجتماعی در تهران اظهار کرد: این مشکلات را باید از محل منابع عوارض جبران کرد نه مالیات، مثلا اگر عوارض مصرف بنزین در تهران ۱۲ میلیون لیتر باشد این بودجه باید برای آلودگی هوای تهران هزینه شود.

در ادامه اخطار سلیمی به رای مجلس شورای اسلامی گذاشته شد که نمایندگان با ۱۵۹ رای موافق، ۴۷ رای مخالف و سه رای ممتنع از مجموع ۲۴۵ نماینده حاضر به آن رای دادند./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها