کد خبر 100012

قیمت مرغ در استان مرکزی باعث شد تا خروج این کالا از این استان ممنوع شود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، سعید فرخی روز دوشنبه ۲۴ آذر در ستاد تنظیم بازار استان مرکزی اظهار کرد: در راستای تامین نیاز استان از خروج مرغ بدون مجوز دستگاه های ذیربط و بدون بارنامه جلوگیری و با متخلفین طبق قانون برخورد می شود. دستگاه های اجرایی نیز باید تابع تصمیمات استانی باشند و نباید برخورد سلیقه ای با این موضوع در شهرستان‌ها صورت گیرد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر میزان جوجه‌ریزی در مرغداری‌های استان نسبت به سال گذشته افزایش داشته و در تامین نهاده‌ها نیز مشکلی وجود ندارد، افزود: بر اساس گزارش‌های مرکز آمار کشور، استان مرکزی امسال بعد از آذربایجان غربی دومین استان در پایین بودن نرخ تورم است و پایین بودن نرخ تورم در نتیجه همکاری اصناف و نظارت گسترده دستگاه‌های مسئول حاصل شده است که این مهم باید تداوم‌ داشته باشد.

معاون اقتصادی استاندار مرکزی ادامه داد: روزانه بین ۱۱۰ تا ۱۲۰ تن گوشت مرغ گرم‌ با قیمت ۲۱ هزار تومان در استان مرکزی توزیع می‌شود و هیچ کمبودی در این راستا در استان وجود ندارد. قیمت تعیین شده گوشت مرغ، سقف قیمت است و در صورت تغییر روند عرضه و تقاضا امکان کاهش قیمت نیز در این خصوص وجود دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی نیز گفت: از ابتدای امسال تاکنون سه نوبت روغن خوراکی به ترتیب به میزان 1060 تن، ‌1802 تن و ۵۱۲ تن جذب و در حال توزیع است.

سعید جعفری کرهرودی افزود: ۶۰۰ تن برنج وارداتی نیز در استان مرکزی جذب شده که با قیمت  ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان در حال توزیع است.

وی در خصوص میوه شب عید استان مرکزی نیز ادامه داد: تامین هزار تن پرتقال و ۵۰۰ تن سیب برای شب عید برنامه‌ریزی شده که در زمان مناسب خرید و توزیع می‌شود.

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی نیز گفت: در یک هفته گذشته ۲۶۹ مجوز کشتار بالغ بر ۳۷۴ هزار قطعه مرغ صادر و ۴۰۲ هزار قطعه کشتار شده و حدود ۸۰۰ تن تولید مرغ صورت گرفته است.

محسن شانقی افزود: با توجه به توزیع روزانه ۱۱۰ تا ۱۲۰ تنی مرغ در استان، در حال حاضر شرایط نسبتا مناسبی در سطح استان حاکم است./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها