کد خبر 21930

دو خواهر ایتالیایی ادعا می‌کنند که از نوادگان مستقیم مونالیزا، شخصیت معروف نقاشی لئوناردو داوینچی، هستند

 ادعای ناتالیا و ایرینا استروزی در حالی مطرح می‌شود که پژوهشگران سالها است تلاش می‌کنند به اسرار تابلوی لئوناردو داوینچی پی ببرند.
این تابلو یکی از آثار مورد علاقه گردشگرانی است که از موزه لوور پاریس بازدید می کنند.
مونالیزا که به لبخند ژوکوند نیز شهرت دارد، نام یکی از معروف‌ترین تابلوهای نقاشی لئوناردو داوینچی هنرمند مشهور ایتالیایی است که با رنگ روغن بر روی صفحه چوب سپیدار نقاشی شده‌است.
این نقاشی عناوینی همچون شناخته‌ شده‌ترین، پُربازدیدترین و الهام‌بخش‌ترین اثر جهان را داراست و بیشترین مطالب در مورد آثار هنری در مورد این تابلو نوشته شده است.
ایرینا استروزی می گوید: «مادربزرگ ما همیشه از ارتباط ما با مونالیزا سخن می گفت و ما هیچگاه بر روی این ارتباط متمرکز نشدیم تا اینکه دومینیکو ساوینی، یکی از دوستان پژوهشگر ما تصمیم گرفت در آرشیوها در این مورد تحقیق کند و از آن زمان متوجه شدیم که ما با یکی از شناخته‌شده‌ترین زنان جهان پیوند داریم.»
تصور رایج در مورد مونالیزا آن است که وی یکی از زنان اشراف زاده ایتالیا و همسر یک تاجر ابریشم بوده است، با این حال عده ای بر این باورند که مونالیزا وجود خارجی نداشته و نقاشی او تصویری از یک زن ایده آل است. برخی نیز اعتقاد دارند که لئوناردو داوینجی در نقاشی مونالیزا خود را به صورت مونث به تصویر کشیده است.
ایرینا استروزی در مورد هویت مونالیزا می گوید: «او همسر فرانچسکو دل ژکوندو بود که در آن زمان تاجر بود.»
نقاشی مونالیزا معروف‌ترین اثر لئوناردو داوینچی، نقاش عصر رنسانس محسوب می‌شود.

 

منبع: ایرنا

ارسال نظر

تازه ها