کد خبر 21865

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کردستان

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کردستان گفت: همزمان با هفته ملی کودک کانون زبان ایران در سنندج راه‌اندازی می‌شود و زبان‌های انگلیسی، فرانسه، آلمانی، اسپانیایی، عربی و فارسی به جامعه هدف آموزش داده می‌شود

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، سهیلا شیخی ظهر امروز در نشستی با اصحاب رسانه استان با تبریک روز خبرنگار اظهار داشت: امسال برنامه‌های کانون در راستای تحقق شعار «تمرین مهارت زندگی» بوده چراکه ما باید به‌عنوان متولیان کودکان و نوجوانان، آگاه‌سازی، دفاع از حقوقات و شیوه صحیح زندگی‌کردن را به آنان بیاموزیم تا آنها نیز بتوانند خود را در برابر آسیب‌های موجود در جامعه حفظ کنند.

وی با تاکید بر ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی در بین کودکان و نوجوانان گفت: در کانون پرورشی فکری کودکان 40 نوع فعالیت فرهنگی، هنری و ادبی در 20 مرکز ثابت و 4 مرکز کتابخانه سیار روستایی در سطح استان به جامعه هدف ارائه می‌شود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کردستان تصریح کرد: انجام فعالیت‌های فرهنگی و هنری همچون روخوانی کتاب، قصه‌گویی، مطالعه کتاب، نقد و بررسی، کارهای هنری، کاردستی، خوشنویسی، نقاشی و فعالیت‌های ادبی در زمینه شعرسرایی، داستان‌نویسی از دیگر برنامه‌های این کانون است.

وی اضافه کرد: مرکز فراگیر برای کودکان خاص، نوجوانانی استثنایی و کسانی که مشکلات توان حرکتی دارند ایجاد شده تا آنها نیز بتوانند از خدمات و تجهیزات مورد نیاز بهره‌مند باشند.

شیخی افزود: 38 هزار و 432 نفر در 20 مرکز ثابت و چهار کتابخانه مرکز سیار روستایی شهرستان بانه، سقز، مریوان و قروه عضو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کردستان هستند.

وی اظهار کرد: برنامه‌های اوقت فراغت برای کودکان و نوجوانان نیز از 11 مردادماه جاری آغاز شده و تا 22 شهریورماه ادامه دارد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کردستان گفت: برگزاری مسابقات قرآنی آیه‌های رحمت در ماه رمضان، برگزاری شانزدهمین جشنواره رضوی، برپایی ایستگاه فرهنگی، نمایشگاه باهدف معرفی آثار هنری برجسته کودکان، ساخت پلاتو در بیجار، اجرای نمایش عروسکی، چاپ کتاب از دیگر کارهای انجام شده است.

وی خاطر نشان کرد: همزمان با هفته ملی کودک یا هفته دولت کانون زبان ایران در سنندج راه‌اندازی می‌شود و زبان‌های انگلیسی، فرانسه، آلمانی، اسپانیایی، عربی و فارسی به جامعه هدف آموزش داده می‌شود.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر

تازه ها