کد خبر 99957

با اعلام شرکت فرابورس

شرکت فرابورس ایران از آغاز عملیات بازارگردانی نمادهای معاملاتی «جوین»، «بایکا» و «نوین» از روز دوشنبه(24آذر) به روش مبتنی بر حراج خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، شرکت فرابورس ایران از آغاز عملیات بازارگردانی نمادهای معاملاتی «جوین»، «بایکا» و «نوین» از روز دوشنبه(24آذر) به روش مبتنی بر حراج خبر داد.

علاوه بر این عملیات بازارگردانی شرکت‌های سرمایه‌گذاری مسکن شمال شرق ، سالمین، داروسازی جابربن حیان هم از دیروز(شنبه) در بورس اوراق بهادار آغاز شده است.

شایان ذکر است در حالی از 10 مهرماه امسال تمامی شرکت‌های بورسی و تا 15 ماه جاری شرکت‌های حاضر در فرابورس ملزم به معرفی بازارگردان شدند که به گفته مدیر نظارت بر ناشران بورس، همه ناشران پذیرفته شده در بورس موظفند برای انعقاد قرارداد بازارگردانی و معرفی بازارگردان به بورس اوراق بهادار تهران یا فرابورس ایران اقدام کنند.

بر این اساس در صورت اجرا نکردن این ابلاغیه، ناشران متخلف محسوب و جرایم برای آنان در نظر گرفته می‌شود که این جرایم و ضمانت اجرایی شامل تذکر، اخطار، محدودیت موقت یا دائم در دسترسی به سامانه معاملات، تعلیق یا لغو مجوزهای صادره توسط سازمان، محرومیت دریافت خدمات از ارکان بازار سرمایه برای مدت معین، جریمه نقدی، محرومیت از تصدی در هیئت مدیره اشخاص تحت نظارت، سلب صلاحیت و لغو پذیرش می‌شود.

منبع: تسنیم 

ارسال نظر

تازه ها