کد خبر 99004

شرکت فرابورس ایران از آغاز عملیات بازارگردانی نمادهای "وشهر"، "ثزاگرس"، "وثخوز"، "وثنو" و "کباده" از امروز(چهارشنبه) و شرکت بورس تهران هم از آغاز عملیات بازارگردانی نمادهای معاملاتی "چافست"، "نمرینو"، "شفا"، "قهکمت"،‌ "قزوین" و "کرازی" خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، شرکت فرابورس ایران از آغاز عملیات بازارگردانی نمادهای "وشهر"، "ثزاگرس"، "وثخوز"، "وثنو" و "کباده" از امروز(چهارشنبه) خبر داد.

این در حالی است که شرکت بورس تهران هم اعلام کرد: عملیات بازارگردانی نمادهای معاملاتی "چافست"، "نمرینو"، "شفا"، "قهکمت"،‌ "قزوین" و "کرازی" هم آغاز شده است.

شایان ذکر است در حالی از 10 مهرماه امسال تمامی شرکت‌های بورسی و تا 15 ماه جاری شرکت‌های حاضر در فرابورس ملزم به معرفی بازارگردان شدند که به گفته مدیر نظارت بر ناشران بورس، همه ناشران پذیرفته شده در بورس موظفند برای انعقاد قرارداد بازارگردانی و معرفی بازارگردان به بورس اوراق بهادار تهران یا فرابورس ایران اقدام کنند.

بر این اساس در صورت اجرا نکردن این ابلاغیه، ناشران متخلف محسوب و جرایم برای آنان در نظر گرفته می‌شود که این جرایم و ضمانت اجرایی شامل تذکر، اخطار، محدودیت موقت یا دائم در دسترسی به سامانه معاملات، تعلیق یا لغو مجوزهای صادره توسط سازمان، محرومیت دریافت خدمات از ارکان بازار سرمایه برای مدت معین، جریمه نقدی، محرومیت از تصدی در هیئت مدیره اشخاص تحت نظارت، سلب صلاحیت و لغو پذیرش می‌شود.

منبع: تسنیم 

ارسال نظر

تازه ها