کد خبر 98374

بانک تجارت در نیمه‌ی اول سال جاری با ثبت یک عملکرد قابل قبول توانست از یان خارج شده و به سوددهی برسد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بانک تجارت با نماد معاملاتى "وتجارت" دراولین روز معاملاتى سال جارى، با قیمت ٧٢٥ ریال کار خود را آغاز کرد و با پیش گرفتن روندى افزایشى، در اوایل مرداد در بالاترین رقم معاملاتى خود یعنى ٤٦٤٠ ریال قرار گرفت و پس از گذشت چند روز با روندى کاهشى در اوایل کانال ٤٠٠٠ ریالى و اواخر کانال ٣٠٠٠ ریالى نوساناتى را تجربه کرد. اکنون معاملاتى در این نماد صورت نمیگرد اما آخرین قیمت معامله شده‌ی آن ۲۹۹۰ ریال دراوایل آبان بوده است.

وتجارت در شش ماه ابتدایی سال، در مطالبات خود از بانک مرکزی نسبت به پایان سال مالی گذشته با کاهش ۱۲ درصدی و در بدهی‌های خود به بانک مرکزی با رشد ۷ درصدی روبه‌رو بوده است؛ به طوری که مطالبات و بدهی‌های بانک به ترتیب به مبالغ ۱۱ هزار و ۲۴۴ میلیارد تومان و ۲۰ هزار و ۹۴۰ میلیارد تومان رسیده است.

مطالبات و بدهی‌های وتجارت به سایر بانک‌ها در مدت زمان یاد شده هر دو افزایشی بوده و رشد ۱۷ و ۹۵ درصدی نسبت به پایان سال مالی ۹۸ داشته‌اند و مبالغشان به ترتیب به ۲۷ هزار و ۲۸۹ و ۴ هزار و ۷۴۷ رسیده است.

بانک تجارت در شش ماه منتهی به ۳۱ شهریور ۶۴ درصد رشد در جذب سپرده در مجموع سپرده‌های دیدارى و مشابه، سپرده‌های پس انداز و مشابه، سپرده‌های سرمایه‌گذاری مدت‌دار و سایر سپرده‌ها داشته است.

جمع درآمدهای مشاع بانک تجارت با رشد ۲۹ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته، به مبلغ ۱۱ هزار و ۸۳۰ میلیارد تومان و جمع درآمد‌های غیرمشاع آن با رشد ۱۶۸ درصدی  به مبلغ ۴ هزار و ۷۳۷ میلیارد تومان رسیده است.

 وتجارت در این شش ماه بر خلاف سال گذشته که زیان‌ده بوده کمی بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان سود خالص، و ۴۵ ریال سود به ازای هر سهم شناسایی کرده است.

 

ارسال نظر

تازه ها