کد خبر 98369

بانک صادرات با سرمایه‌ی ثبت شده‌ی 17 هزار و 535 میلیارد تومانی در دوره‌ی شش ماهه منتهی به پایان شهریور با افزایش قابل توجه بیش از 9 هزار درصدی سودخالص توانسته است عملکرد درخشانی را رقم بزند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بانک صادرات با نماد معاملاتی «وبصادر» ازابتدای سال جاری تا پایان نیمسال ابتدایی، بازده قیمتی 458 درصدی داشته و بالاترین قیمتی که در بازه زمانی شش ماهه تجربه کرده برابر با 5110 ریال در اوایل مرداد بوده است.

مطالبات و بدهی‌های بانک صادرات در دوره‌ی شش ماهه منتهی به شهریور نشان می‌دهد که این بانک بدهی حدود 48 هزار میلیارد تومان و طلب حدود 38هزار میلیارد تومانی از بانک مرکزی دارد. بدین ترتیب با فرض تسویه بدهی بانک مرکزی به بانک صادرات همچنان 10 هزار میلیارد بدهی برای وبصادر به نهاد ناظر باقی می‌ماند. گفتنی است مطالبات بانک صادرات به بانک مرکزی افزایش 12 درصدی و بدهی‌های آن افزایش 28 درصدی نسبت به پایان سال مالی 98 داشته است.

مقایسه نیمه نخست سال جاری با سال مالی منتهی به اسفند 98 نشان می‌دهد، بدهی سایر بانک‌ها به بانک صادرات با افزایش 150 درصدی به مبلغ 33 هزار و 681 میلیارد تومان رسیده است و بدهی بانک صادرات به سایر بانک‌ها با افزایش 12 درصدی همراه بوده و به مبلغ 4 هزار و 493 میلیارد تومان رسیده است.

مجموع سپرده‌های بانک صادرات که شامل سپرده‌های دیداری ومشابه، سپرده‌های پس‌انداز و مشابه، سپرده‌های سرمایه‌گذاری مدت‌دار و سایر سپرده‌ها است در نیمه نخست سال جاری به بیش از 300 هزار میلیارد تومان رسیده است؛ که با این وجود می‌توان گفت رشد 28 درصدی در جذب سپرده را  نسبت به پایان سال مالی گذشته نشان می‌دهد.

در پایان دوره شش ماهه مجموع درآمدهای مشاع بانک صادرات به مبلع 17 هزار و 365 میلیارد تومان رسیده که نسبت به مدت مشابه سال 98 افزایش 88 درصدی داشته است. همچنین مجموع  درآمدهای غیرمشاع، با افزایش 133 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته از مبلغ 5 هزار و 250 میلیارد تومان گذر کرده است.

سهم سود سپرده‌گذاران از درآمدهای مشاع 10 هزار و 278 میلیارد تومان بوده و مابقی 7 هزار میلیارد تومان به عنوان سهم بانک از درآمدهای مشاع در نظر گرفته شده است.

جمع هزینه‌های بانک در نیمه اول سال نیز به 7 هزار و 257 میلیارد تومان رسیده است.

سود خالص بانک با رشد بیش از 9 هزار درصدی نسبت به مدت مشابه به مبلغ 5 هزار میلیارد تومان ارتقا یافته و به ازای هر سهم 289 ریال سود محقق کرده است.

 

ارسال نظر

تازه ها