کد خبر 98326

دبیر انجمن صنایع همگن نیرو محرکه

دبیر انجمن صنایع همگن نیرو محرکه در سخنانی اعلام کرد در صورت کاهش نرخ دلار سرنوشت مختوم سهام شرکت های خودروسازی افزایش ارزش سهام است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد؛ آرش محبی نژاد با اعلام اینکه طبق برخی برآوردها، بیش از 3 هزار هزار میلیارد تومان نقدینگی در دست مردم است ، گفت: این حجم از نقدینگی براساس شرایط اقتصادی و سیاسی و نشانه ها در بازارهای مختلف از جمله ارز، سکه، خودرو، مسکن و بورس جابجا می شوند که.

وی ادامه داد: چنین رویکردی در سطح جامعه مناسب نیست و این حجم از نقدینگی باید به سمت بخش های مولد جامعه حرکت کند. تحقق این هدف هم نیازمند حاکمیت ثبات سیاسی و اقتصادی و بازارها است. در این صورت ارزش سهام شرکت های خریدار مواد اولیه با دلار و فروشنده محصول نهایی به ریال ، ارزشمندتر می شود.

این مقام مسئول افزود: خودروسازان و زنجیره تامین این صنعت، بارزترین بخش این شرکت ها هستند. زیرا بخش عمده ای از مواد اولیه مورد نیاز را حتی در بازار داخل به دلار خریداری می کنند اما محصول نهائی را به ریال می فروشند. بنابراین در صورت کاهش قیمت دلار ، بهای تمام شده محصول کاهش و  ارزش سهام شرکت های خودروساز و قطعه ساز بیشتر می شود.

محبی نژاد سرنوشت محتوم شرکت های خودروساز و ۶۴ رشته صنعتی وابسته را افزایش ارزش سهام برآورد کرد و گفت: تحلیل های فاندامنتال و  تکنیکال نیز این موضوع را تائید می کند.به طوریکه فعالان حرفه ای بورس و پرهیزکنندگان اقدامات هیجانی هم می دانند تاثیر ثبات در بازار بر صنایع مولد از جمله خودروسازی بسیار بیشتر است و سرمایه گذاری بر روی این سهام، می تواند ثمرات بیشتری داشته باشد

 

ارسال نظر

تازه ها