کد خبر 98050

بررسی صورت سود و زیان صندوق دارا یکم نشان می‌دهد که در بازه زمانی چهار ماه و 18 روز منتهی به انتنهای شهریور سال 1396 این صندوق سود خالصی معادل 9300 میلیارد و 843 تومان کسب کرده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، صندوق واسطه‌گری مالی یکم که تحت عنوان «دارا یکم» شناخته می‌شود و شامل سهم دولت در بانکهای ملت، صادرات و تجارت و همچنین بیمه‌های اتکایی امین و البرز بود، حدود چهارماه پیش توسط دولت به مردم واگذار شد.

طبق گزارشات منتشر شده بازده صندوق دارا یکم در یک هفته گذشته منفی بوده و افت نزدیک به 4 درصدی را ثبت کرده است  و این در حالی است که در یک ماه گذشته افت بازده صندوق معادل 7.61 درصد است.  اما در 90 روز گذشته بازده صندوق تنها افت 2.37 درصدی را نشان داده است.

بررسی صورت دارایی‌های صندوق نشان می‌دهد که کل دارایی‌های صندوق دارا یکم حدود 150 هزار میلیارد ریال است که شامل سهام و حق تقدم سهام است که از جانب دولت به مردم واگذار شد و اکنون در دستان مردم است.  

صورت سود و زیان صندوق دارا یکم نشان می‌دهد که در چهار ماه گذشته این صندوق زیان 1 میلیارد تومانی از محل فروش اوراق بهادار متحمل شده است اما دارای بیش از 9 هزار میلیارد تومان سود تحقق نیافته اوراق بهادار و بیش از 10 میلیارد تومان سود سهام است که جمع کل دارایی‌های این صندوق را به بیش از 9300 میلیارد تومان رسانده است که با کاهش هزینه‌ها سود خالصی معادل 9300 میلیارد و 843 میلیون تومان در چهار ماه اخیر را نشان می‌دهد.

انتهای خبر 

 

ارسال نظر

تازه ها