کد خبر 97826

شرکت پالایش و پخش کشور اعلام کرد در سال 97 تواسنته است 2727 هزار میلیارد تومان درآمد حاصل از مبادلات خود با وزارت نفت داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد،  براساس صورت مالی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران در سال 97، تامین کننده نفت خام و میعانات گازی مورد نیاز این شرکت در سال مذکور، شرکت ملی نفت ایران بوده و شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران مجموعا بالغ بر 272 هزار و 792 میلیارد تومان نفت خام و میعانات گازی از شرکت ملی نفت ایران خریداری کرده است.

شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران در سال 97، بیش از 3 هزار و 740 میلیارد تومان بنزین از امور بین‌الملل شرکت ملی نفت ایران خریداری کرده است. این رقم در سال 96 بالغ بر 6 هزار و 872 میلیارد تومان بوده است.

همچنین این شرکت 4 میلیارد و 184 میلیون تومان هوی اند از شرکت پتروشیمی بوعلی سینا خریداری کرده است.

گفتنی است در سال مالی 97، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران در اجرای جزء (2) بند «الف» ماده 1 قانون الحاق برخی مواد قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2)، نسبت به ثبت خرید نفت خام و میعانات گازی از شرکت ملی نفت ایران و فروش آن به شرکت های پالایش نفت به صورت کنترلی در دفاتر خود اقدام نموده و نهایتا بهای نفت خام و میعانات گازی به ظرفیت بدهکار حساب شرکت های پالایش نفت و بستانکار حساب خزانه داری کل کشور و بدون سود منظور گردیده است./فارس

 

ارسال نظر

تازه ها