کد خبر 97786

مدیرعامل صنایع ملی مس ایران

مدیرعامل صنایع ملی مس ایران در سخنانی اعلام کرد رکورد تولید اند و کاتد مس از ابتدای راه اندازی شرکت صنایع ملی مس ایران شکسته شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد؛ اردشیر سعدمحمدی از تولید ۲۰۵.۱ هزار تن آند تا پایان مهر ماه خبر داد و گفت: "فملی" با این میزان تولید برنامه ۱۸۶.۱ هزارتنی ۷ ماهه سال جاری را با ١٠ درصد رشد محقق کرده است. در این مدت ۱۶۲.۷ هزارتن کاتد مس تولید شده که نسبت به برنامه ۷ ‌ماهه از رشد ۷ درصدی برخوردار شده است.

وی افزود: با این میزان تولید آند و کاتد، رکورد تولید ۷ ‌ماهه این محصولات از ابتدای راه‌اندازی شرکت ملی مس تاکنون ثبت‌شده است. طی این بازه زمانی رکورد تولید ۷ ‌ماهه تولید کنسانتره مس نیز ثبت شد به‌طوری‌که مجموع کارخانه‌های تغلیظ با ۵ درصد رشد نسبت به برنامه ۷۰۶.۷ هزار تن کنسانتره مس تولید شد.

این مقام مسئول ادامه داد: تولید کنسانتره مس در مهر با رشد ۹ درصدی به ۱۰۷.۱ هزار تن رسید که بالاترین میزان تولید در ۷ ‌ماه سال جاری بوده است. همچنین درمجموع ۱۷۱.۴ هزار تن مس محتوی معدنی تولید شده که در مقایسه با برنامه ۱۶۷.۴ هزار تنی، رشد ۲ درصدی داشته است.

به گفته سعدمحمدی،در مجموع ۱۰۲.۹ میلیون تن سنگ معدن استخراج ‌شده که نسبت به برنامه سال جاری رشد ۳ درصدی داشته است. شرکت مس به میزان ۳۱.۳ میلیون تن سنگ سولفور برداشت کرده که ۲ درصد از برنامه در نظر گرفته‌ شده جلوتر است.

 

ارسال نظر

تازه ها