کد خبر 96268

نمادهای خودرویی که در روزهای گذشته صفوف فروش سنگین تشکیل داده بودند امروز با تشکیل صفوف خرید با اقبال سهامداران مواجه شده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بعد از گذشت روزها از معاملات منفی لیدرهای صنعت خودرو در بازار بورس امروز این نمادها با اقبال سرمایه‌گذاران مواجه شدند و تشکیل صفوف خرید سنگین‌ داده‌اند.

در همان دقایق ابتدایی بازار نماد «خودرو» تشکیل صف خرید بیش از 600 میلیون سهم داده است و «خساپا» نیز نزدیک به 500 میلیون سهم صف خرید را شکل داده است.

ارزش معاملات خودرو در دقایق ابتدایی بازار بیش از 10 میلیارد تومان و در نماد خساپا نیز تاکنون 65 میلیارد تومان سهم معامله شده است.

چندی پیش این دو نماد خودرویی صورت های مالی شش ماهه خود را منتشر کردند. خودرو در شش ماهه اول سال بیش از 13 هزار میلیارد تومان فروش کرد و خساپا نیز بیش از 5 هزار میلیارد تومان درآمد فروش داشته‌اند. نماد خساپا نیز 22 میلیارد تومان درامد صادراتی داشته است که شامل قطعات آپشن، SKD و نیز CBU بوده است.

همچنین اواخر هفته گذشته مدیرعامل خودرو از تشکیل صندوق سهام بازارگردان 1000 میلیارد تومانی برای نماد «خودرو» با مشارکت سهامداران خبر داد که قرار است از امروز فعالیت خود را آغاز کند.

 

ارسال نظر

تازه ها