کد خبر 96162

شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی بعد از اجرای مصوبه سازمان بورس مبنی بر معرفی بازارگردان اکنون به بازگشایی خود نزدیکتر شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، روابط ‌عمومی شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی(شستا) اعلام کرد: صندوق بازارگردانی شستا متشکل از همه نمادهای زیرمجموعه شستا و در جهت صیانت از حقوق سهامداران تشکیل شد.

این گزارش می‌افزاید: شرکت تامین سرمایه گذاری تامین اجتماعی با ایجاد صندوق بازارگردانی که متشکل از تمامی نمادهای فعال شستا در بازار سرمایه است، قصد دارد تا از سهام هلدینگ‌ها و‌ شرکت‌های زیرمجموعه آنها حمایت کند.

همچنین در راستای حمایت از سهام‌داران، شستا اقدام به انتشار اوراق اختیار فروش تبعی بر روی نمادهای تاصیکو و سیتا کرده است.

افزون بر این شرکت تامین سرمایه گذاری تامین اجتماعی که با نماد معاملاتی "شستا" در بازار سرمایه حاضر است،  در نظر دارد در صورت موافقت بورس، بر روی نماد سایر هلدینگ‌های خود نیز نسبت به انتشار اوراق اختیار فروش تبعی اقدام نماید.

گفتنی است، ناظر بورس اجازه بازگشایی شستا را مادامی که بازارگردان نداشته باشد، نخواهد داد. بنابراین این خبر را می‌توان به نحوی مرتبط با بازگشایی این نماد دانست.

منبع: تسنیم 

ارسال نظر

تازه ها