کد خبر 95144

سنت نیکوکاری در ایام عزای حسینی در ایران، دیرپا، متنوع و بسیار گسترده است. بسیاری از صاحبان کسب و کار، به شیوه‌های مختلف به ارائه خدمات خیرخواهانه به هم‌وطنان اقدام می‌کنند.

در یکی از این موارد تحسین‌برانگیز، یک موسسه آموزشی، همه‌ساله ده‌ها ساعت آموزش حرفه‌ای را با عنوان «نذری آموزشی» به صورت رایگان در اختیار عموم قرار می‌دهد. 

موسسه آموزشی و علمی «فرادرس»، محرم امسال، پیشتر از سال‌های قبل، 440 ساعت از آموزش‌های خود را برای استفاده شهروندان رایگان کرد.

 این دومین برنامه رایگان فرادرس برای همطونان در سال جاری است، پیش از این در هفته های ابتدایی شیوع ویروس کرونا، فرادرس ده‌ها ساعت محتوای آموزشی را رایگان کرده بود. 

موسسه «فرادرس» یک سایت آنلاین و قدیمی در حوزه آموزش‌های دیجیتال است که سال ها است، هزاران ساعت آموزش حرفه‌ای را در اختیار میلیون ها مخاطب خود قرار داده است. این سایت در محرم 99، 60 عنوان آموزش آنلاین را در حوزه‌های متنوع حسابداری، فیزیک، ترمودنامیک، نرم افزاری های طراحی، مدیریت مالی، بورس و... برای مشارکت در سنت حسنه نذری، رایگان کرد. 

از ابتدای محرم تاکنون، بیش از 650 هزار نفر از این نذر فرهنگی آموزشی، استفاده کرده‌اند و بیش از شش میلیون ساعت آموزش رایگان دریافت کرده اند. 

این برنامه بزرگ و تاثیرگذار فرهنگی بخصوص در دوران شیوع ویروس کرونا، الگوی خوبی برای تبلیغ آرمان‌های اخلاقی و کمک به حفظ سلامت جامعه و تعالی خانواده‌ها است.

توسعه آموزش در فضای فضای مجازی ریسک‌های متنوع زیست انسانی را کاهش می‌دهد، آلودگی محیط زیست را کمتر و هزینه‌های سنگین آموزشی را ناچیز می‎کند و از همه مهتر، عدالت آموزشی را برقرار می‌کند.

اگر فرادرس و موسسات شبیه فرادرس بتوانند، برنامه‌های انسان‌دوستانه و خیرخواهانه خود را در عرصه آموزش ادامه دهند، کمک موثری برای بهبود وضعیت عدالت آموزشی خواهد کرد. بخصوص با این شیوه، می‌توان، محدودیت‌های مختلف از حمله مخاطره کرونا را برای هموطنان در حوزه آموزش جبران کرد. در این مسیر، سازمان‌هایی مثل وزارت آموزش و پرورش، وزارت علوم تحقیقات و فن‌آوری و دیگر ارگان‌های ذیربط  باید پای کار باشند و گسترش فعالیت این نهادهای خصوصی را تسهیل کنند. 

گفتنی است، سازمان علمی و آموزشی «فرادرس» (FaraDars) قدیمی‌ترین وب‌سایت‌ یادگیری آنلاین است که توانسته طی بیش از 12 سال فعالیت خود بالغ بر ۱۱۰۰۰ ساعت آموزش ویدیویی در قالب فراتر از ۲۰۰۰ عنوان علمی، مهارتی و کاربردی را توسط 1300 مدرس برجسته منتشر کند و به بزرگترین پلتفرم آموزشی ایران مبدل شود.

 

ارسال نظر

تازه ها