کد خبر 92528

مدیرعامل شرکت توسعه مسیر برق گیلان، در نشست خبری ویژه این شرکت و در پاسخ به پرسش خبرنگار بااقتصاد، گفت: در راستای حمایت از سهامداران خرد که در عرضه اولیه بگیلان شرکت می‌کنند و برای پُر کردن حجم مبنا در معاملات پس از عرضه اولیه، 3 سهامدار عمده شرکت متعهد شده‌اند که سطح سهام شناور آزاد را افزایش دهند.

محمود احمدیان، بگیلان را نخستین نیروگاه سیکل ترکیبی کشور اعلام و اظهار کرد: این نیروگاه از سال ۱۳۷۰ وارد مدار شده و با توجه به افزایش ظرفیت تولید برق در سال‌های اخیر، سهم نیروگاه توسعه مسیر برق گیلان از تامین برق کشور در سال ۹۸ به ۲.۲ درصد رسیده است.

وی افزود: این نیروگاه در سال ۸۹ به بخش خصوصی واگذار شد و در حال حاضر دارای ۶ واحد گاز و ۳ واحد بخار با ظرفیت اسمی بیش از ۱۳۰۵ مگاواتی است.

مدیرعامل بگیلان با اشاره به عرضه اولیه سهام این شرکت در بازار فرابورس، گفت: ۶ درصد از سهام شرکت توسعه مسیر برق گیلان معادل ۲۵۸ میلیون سهم بگیلان در فرابورس عرضه اولیه می‌شود و ۸ میلیون و ۶۰۰ هزار سهم به صندوق‌های سرمایه‌گذاری اختصاص می‌یابد.

احمدیان ادامه داد: دامنه قیمتی برای هر سهم بگیلان از ۲۲ تا ۲۴ هزار ریال در نظر گرفته شده است و شرکت کارگزاری بانک سپه، مدیریت این عرضه را برعهده دارد.

در ادامه این نشست و در آستانه عرضه اولیه شرکت توسعه مسیر برق گیلان، عظیم ثابت مدیرعامل کارگزاری بانک سپه، گفت: مجموعه بانک سپه و هلدینگ امید، در راستای وظایف‌شان برای خصوصی‌سازی و واردکردن شرکت‌ها به بورس و فرابورس تلاش می‌کنند.

به گفته وی، هلدینگ امید، سال گذشته سهام شرکت نیروگاه جهرم را عرضه اولیه کرد و اکنون نیز برنامه عرضه اولیه شرکت توسعه مسیر برق گیلان به بازار فرابورس را در دست اجرا دارد.

خبرنگار: مولود غلامی

 

ارسال نظر

تازه ها