کد خبر 83203

شرکت صنعتی و معدنی ستبران در نماد معاملاتی "ستبرا" در لیست شرکت‌های حاضر در بازار SME قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، شرکت ستبران پس از احراز کلیه شرایط پذیرش از ۲۵ اسفند در نماد "ستبرا" و گروه سایر محصولات کانی غیرفلزی به عنوان دوازدهمین شرکت در بازار شرکت های کوچک و متوسط در فرابورس درج شد تا پس از معرفی مدیران، آماده عرضه اولیه ۱۰ درصدی باشد.

براساس این گزارش، معاملات سهام در بازار شرکت‌های کوچک و متوسط در دو تابلو رشد و دانش‌بنیان صورت می‌گیرد و بنگاه‌ها ضمن برخورداری از تمامی مزایای شرکت‌های پذیرش‌‌شده در بازار سرمایه از مزایایی مانند معافیت مالیاتی، امکان توثیق سهام، شفافیت اطلاعاتی، تامین مالی، برندینگ و ... بهره می‌برند. در این بازار نماد ۱۱ شرکت درج نماد و سهام چهار شرکت نیز عرضه اولیه شده است.

طبق بررسی های بورس پرس، شرکت صنعتی و معدنی ستبران ۱۹ تیر سال ۱۳۶۳ با سرمایه ۵۰۰ میلیون تومانی در مجتمع صنعتی تاکستان و منطقه بسیار مناسب از نظر دسترسی به معادن و نیز آزاد راه‌های ارتباطی و راه‌آهن تأسیس شد و در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسید. ماشین آلات این شرکت ساخت شرکت های معتبر اروپایی از جمله NEI انگلستان و DOREST آلمان است. این شرکت در حال حاضر با ۴۹ نیروی انسانی دارای 2 میلیارد تومان سرمایه اسمی است.

این شرکت در زمینه تهیه و خردایش کانی های غیرفلزی با کیفیت بسیار مناسب جهت مصرف در صنایع کاشی، سرامیک، لعاب چینی، مظروف، چینی های صنعتی و دیگر صنایع فعالیت می کند. ستبران از اعتبار منحصر به فرد در میان صنایع مصرف کننده برخوردار بوده و در این راستا طرح توسعه را سال ۸۲ جهت افزایش تولید به اجرا در آورده است. در حال حاضر ظرفیت تولید این شرکت سالانه مقدار ۱۰۰ هزار تن پودر میکرونیزه سخت و نرم شامل کوارتز، فلدسپات، دولومیت، کائولن ،کربنات و غیره در انواع مش و دانه بندی مختلف است.

کارخانه ستبران تنها کارخانه مدرن در صنعت تولید پودر ایران است که پودر مورد نیاز صنایع کاشی و سرامیک و چینی با مش بندی دقیق تولید می کند. این شرکت طی چندین سال شرایط اقتصادی نامناسب توانسته به حیات ادامه دهد و در حال حاضر با توجه به اینکه کلیه صنایع ایران دچار مشکلات عدیده‌ای هستند ضمن حفظ تولید مبادرت به ایجاد خط جدید نیز کرده است به طوری که در سال ۹۸ توانسته میزان تولید را ۳۰ درصد افزایش دهد.

ستبران در نظر دارد راه‌اندازی خط ۴ را نیز برای سال های ۹۹ و ۱۴۰۰ به جهت افزایش تولید عملیاتی کند. سایر اهداف و چشم انداز شرکت افزایش تولید و اتصال کارخانه به منابع معدنی قابل اطمینان و متعلق به خود است تا با اطمینان نسبت به آینده تولید اقدام کند. این شرکت در نظر دارد قطع وابستگی و قطعات یدکی را جامعه عمل بپوشاند و در شرایط کنونی این هدف تا حدودی تحقق پیدا کرده و کلیه قطعات مورد نیاز را بصورت داخلی تهیه می‌کند.

احداث کارخانه نظیر شرکت ستبران در حال حاضر با توجه به نرخ ارز به هیچ وجه مقرون به صرفه اقتصادی نیست و لازم است حداکثر تلاش جهت حفظ و نگهداری مجموعه توسط مدیران انجام پذیرد. در همین راستا هیات مدیره در نظر دارد با توجه به عدم وابستگی فعالیت به ارز، طرح های توسعه و تامین قطعات و مواد اولیه مورد نیاز را بصورت داخلی تهیه کند و تلاش های بسیاری جهت محقق کردن این امر مهم انجام داده است.

شرکت تولیدی سرام دیرگداز شرکت تابعه ستبران بشمار می رود که ۴۹.۸ درصد سهام آن را در اختیار دارد. همچنین شرکت صنایع سرما آفرین با ۶۷.۴ درصد، شرکت هوا آفرین ۰.۰۱ درصد، مددکاری امام زمان ۰.۰۸ درصد و سایر اشخاص حقیقی با ۳۲.۴۳ درصد در ترکیب سهامداری این شرکت حضور دارند.

 

ارسال نظر

تازه ها