کد خبر 80133

گروه تحلیلی "با اقتصاد"، "سهامدار" و "بورس فوری" بررسی می کند

پس از بررسی دو گروه پتروشیمی اوره‌ساز و متانول‌ساز طی دو هته گذشته، نوبت به پتروشیمی‌های تولیدکننده پلیمر رسیده است تا با نگاهی به صورت‌های مالی آن‌ها در سه فصل گذشته و هم‌چنین عملکرد تولید و فروش 10 ماه گذشته، دریابیم ادامه فعالیت پتروشیمی‌ها تا پایان سال جاری چگونه خواهد بود.

در دو شماره قبل به بررسی پتروشیمی‌های اوره‌ساز و متانول‌ساز پرداختیم و وضعیت تولید و فروش آن‌ها را در 10 ماه گذشته بررسی کردیم؛ هم‌چنین با توجه به صورت‌های مالی در سه فصل گذشته میزان سودآوری و حاشیه سود آن‌ها را مورد بررسی قرار داده و چشم‌اندازی از وضعیت آتی ارائه نمودیم.

مطالب مرتبط: آینده متانول‌سازان در دست تغییرات بازار جهانی

                        اوره‌سازان جبران کردند

در میان پتروشیمی‌ها با عبور از تولیدکنندگان اوره‌ و متانول به دسته‌ای دیگر می‌رسیم که تولید کننده محصولات بیشتری هستند. پلیمرسازان پتروشیمی‌هایی هستند که تنوع بیشتری در ساخت انواع محصولات دارند. در این دسته از پتروشیمی‌ها نیز بهای نفت با قیمت محصولات رابطه تنگاتنگی دارد. بالا رفتن قیمت نفت به عنوان ماده اولیه پتروشیمی‌ها افزایش در قیمت محصولات پتروشیمی را به همراه خواهد داشت. در بررسی روند حاشیه سود شرکت‌های پتروشیمی در سه فصل گذشته مشاهده می‌شود هر کدام از آن‌ها متناسب با نوع محصول تولیدی شاهد حاشیه سودهای متفاوتی هستیم.

2020-02-15 08_38_24-Cortana

برای مشاهده وضعیت عملکرد شرکت‌های پلیمرساز تا به اینجا و تحلیل پیش‌بینی حاشیه سود آن‌ها در ادامه سال جاری فایل پی دی اف ذیل را دانلود نمایید. 

 

 

دانلود فایل
ارسال نظر

تازه ها