کد خبر 79651

بررسی جزییات گروه توسعه مالی مهرآیندگان

سهام شرکت گروه توسعه مالی مهرآیندگان در نماد معاملاتی «ومهان» روز دوشنبه 21 بهمن 98 در دامنه قیمتی 5150 تا 5625 ریال برای نخستین بار در بازار دوم فرابورس عرضه خواهد شد در جریان این عرضه به هر کد حقیقی یا حقوقی حداکثر 500 سهم اختصاص خواهد یافت.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، رویکرد شرکت گروه توسعه مالی مهرآیندگان در جهت خلق ارزش بر اساس مووضع اصلی فعالیت شرکت مبتنی بر استفاده از بازار سرمایه برای کسب بیشترین بازدهی متناسب با ریسک است.

شرکت سرمایه‌گذاری اهداف با مالکیت 99 درصدی سهامدار عمده و مالک اصلی این شرکت به شمار می‌رود.

با توجه به ریسک‌هایی که افزایش و کاهش قیمت سهام در بازار سرمایه ایجاد می‌کند شرکت گروه توسعه مالی مهر آیندگان برای پوشش ریسک این بخش، اقدام به سرمایه‌گذاری بخشی از منابع خود در اوراق با درآمد ثابت و سپرده‌های بانکی نموده است تا در صورت ایجاد نوسان در این حوزه زیان احتمالی ناشی از این ریسک به حداقل برسد.

هدف اصلی شرکت، حداکثر ساختن منافع کلیه ذی‌نفعان در چهارچوب‌های قانونی و اخلاق حرفه‌ای با تاکید بر مسئولیت‌های اجتماغی و اصول حاکمیت شرکتی است. بدین منظور تحصیل سود مستمر و با کیفیت از طریق سرمایه‌گذاری‌های شفاف در بازارهای مالی مورد تاکید است.

وضعیت پرتفوی سرمایه‌گذاری شرکت تا پایان آذرماه

0

خلاصه عملکرد مالی

گروه توسعه مالی مهر آیندگان در سال جاری افزایش سرمایه 100 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته و از سرمایه 500 میلیارد تومانی به سرمایه هزار میلیارد تومانی رسیده است. از این رو بخشی از تغییرات به وجود آمده در سودآوری شرکت وابسته به افزایش سرمایه 100 درصدی بوده است.

سود خالص به ازای هر سهم «ومهان» در پایان دوره 9 ماهه منتهی به آذر 98 برابر 64.8 تومان بوده که از رقم 130 تومانی مدت مشابه سال گذشته 50 درصد کمتر است.

1

تفکیک سرمایه‌گذاری‌های ومهان

16 درصد سرمایه‌گذاری‌ها به استخراج کانه‌های فلزی، 10درصد به فرآورده‌های نفتی، 10درصد به بانک‌ها، 9درصد به محصولات شیمیایی، 7درصد به واسطه‌گری‌ها، 7درصد به فلزات اساسی، 6درصد به سیمان، 6درصد به چندرشته‌ای صنعتی و مابقی به دارو و سایر صنایع اختصاص دارد.

تغییر طبقه‌بندی سرمایه‌گذاری‌ها

شرکت گروه توسعه مالی مهر آیندگان با ماهیت و موضوع فعالیت سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار، بر خلاف شرکت‌های هلدینگ که معمولا قصد نگهداری سرمایه‌گذاری‌ها برای مدت نسبتا طولانی را دارند، با رویکرد سرمایه‌گذاری کوتاه مدت عمده منابع خود را صرف خرید و فروش سرمایه‌ گذاری‌های جاری سریع‌المعامله در بازار را می‌نماید.

سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت ومهان

2

ارسال نظر

تازه ها