کد خبر 79470

گروه تحلیلی "با اقتصاد"، "سهامدار" و "بورس فوری" بررسی می کند

پتروشیمی‌های تولیدکننده متانول‌ساز با شیوع ویروس کرونا درگیر تحولات بازارهای جهانی شده‌اند و ادامه روند آن‌ها بستگی به وضعیت قیمت متانول در بازارهای بین‌المللی دارد.

پتروشیمی‌های تولیدکننده متانول وابستگی زیادی به تغییرات نرخ متانول در بازار جهانی دارند. نرخ متانول CFR چین مبنای اصلی قیمت متانول در سایر کشورها قرار می‌گیرد. نمودار تغییرات قیمتی متانول در سه ماه اخیر میلادی نشان از کاهش قیمتی قابل توجه در روزهای پایانی ماه ژانویه و روزهای ابتدایی فوریه به دلیل بحران به وجود آمده در چین، دارد. قیمت متانول CFR تا لحظه تنظیم این گزارش به 225 دلار رسیده است. ادامه این روند برای پتروشیمی‌های متانول‌ساز داخلی اتفاقات خوبی را رقم نخواهد زد و می‌تواند به کاهش درآمد و کاهش سودآوری در آن‌ها منجر شود.

پتروشیمی‌های متانول‌ساز مزیت استفاده در داخل کشور هم‌چون پتروشیمی‌های اوره‌ساز را ندارند و محصولات آن‌ها در دو حالت قابلیت استفاده دارد. اول اینکه به مقاصد صادراتی فرستاده شوند و در وهله دوم برای تولید سایر محصولات در پتروشیمی‌های دیگر به عنوان ماده اولیه مورد استفاده قرار بگیرند. در غیر این صورت کارایی خاصی ندارند و افت قیمت این محصول می‌تواند نتیجه سو برای متانول‌سازان داشته باشد.

1

برای مشاهده تولید، فروش و درآمد ماهانه پتروشیمی‌های متانول‌ساز تا پایان دی‌ماه، بررسی صورت مالی فصلی متانول‌سازان تا پایان پاییز، نمودار تغییرات حقیقی و حقوقی در نمادهای متانول‌ساز و بررسی حاشیه سود آن‌ها در سه فصل گذشته فایل پی دی اف ذیل را دانلود نمایید. 

 

 

دانلود فایل
ارسال نظر

تازه ها