کد خبر 72933

پیش بینی عملکرد 9 ماهه فخاس

با توجه به عملکرد 8 ماهه منتهی به آبان مجتمع فولاد خراسان، پیش بینی می‌شود در دوره 9 ماهه منتهی به آذر98 برای هر سهم سود 566 ریالی شناسایی نماید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی "با اقتصاد"، مجتمع فولاد خراسان در آبان ماه با فروش 104 هزار تن از محصولات (محصولات سبک ساختمانی در بازار داخل و صادراتی، شمش و سایر محصولات) درآمد 380 میلیارد تومانی ساخته است. همچنین فخاس در دوره 8 ماهه منتهی به ابان 98 درآمد 3 هزار میلیارد تومانی ساخته است.

 

افت 83 میلیاردی درآمد فخاس در آبان ماه

درآمد آبان ماه فخاس نسبت به مهر ماه کاهش یافته است. فخاس در مهر ماه  میلیارد تومان درآمد ساخته است اما در آبان ماه درآمد فخاس به 380 میلیارد تومان رسیده است. بنابراین درآمد آبان ماه فخاس نسبت به مهر ماه 18% (معادل کاهش 83.5 میلیاردی) کاهش یافته است.

کاهش درآمد آبان ماه علی‌رغم افزایش نرخ فروش محصولات به دلیل کاهش مقداری فروش رقم خورده است. فخاس در مهر ماه 124 هزار تن فروش داشته است اما در آبان ماه فروش فخاس با کاهش 20 هزار تنی به 104 هزار تن رسیده است.

اما نرخ فروش محصولات در آبان ماه نسبت به مهر ماه افزایش یافته است. محصولات سبک ساختمانی در بازار داخلی و شمش داخلی از مهمترین محصولات فخاس به شمار می‌روند که در بیشترین وزن را در سبد فروش فخاس دارند. هر دور محصول در آبان ماه نسبت به مهر ماه افزایش 2 درصدی نرخ فروش را تجربه کرده‌اند.

به این ترتیب درآمد آبان ماه به دلیل کاهش مقداری فروش افت کرده داشته است.

روند درآمد ماهانه فخاس حاکی از آن است که از خرداد ماه تا مهر ماه روند صعودی را طی کرده است اما در آبان ماه مسیر صعودی شکسته شده و با کاهش درآمد همراه است. اما به طور کلی درآمد آبان ماه نسبت به خرداد ماه رشد داشته و از 218 میلیارد تومان در خرداد ماه به 380 میلیارد تومان در آبان ماه رسیده است.

 

افزایش بیش از هزار میلیاردی درآمد تجمیعی فخاس

فخاس در دوره 9 ماهه منتهی به آبان 98 درآمد 3 هزار میلیارد تومانی ساخته است اما در مدت مشابه سال قبل درآمد تجمیعی فخاس 1.8 هزار میلیارد تومان است به این ترتیب درآمد تجمیعی فخاس رشد 1.2 هزار میلیارد تومانی داشته که در پی رشد مقداری فروش و همچنین افزایش نرخ فروش محصولات رقم خورده است.

 

پیش بینی سود خالص 566 ریالی برای هر سهم در دوره 9 ماهه

با توجه به میانگین درآمدی فخاس در دوره 8 ماهه و همچنین میانگین حاشیه سود 15 درصدی می‌توان انتظار داشت فخاس برای هر سهم در دوره 9 ماهه منتهی به آذر 98 سود 566 ریالی شناسایی نماید.

میانگین درآمد ماهانه فخاس طی 8 ماه سال جاری 378 میلیارد تومان است گه با این میانگین درآمدی انتظار می‌رود در دوره 9 ماهه منتهی به آذر 98 درآمد 3401 میلیارد تومان محقق نماید.

میانگین حاشیه سود فخاس 15% است که پیش بینی می‌شود با توجه به درآمد پیش بینی 3401 میلیارد تومانی انتظار می‌رود سود خالص 510 میلیارد تومانی شناسایی نماید. بنابراین با این میزان سود خالص، می‌توان برای هر سهم سود 566 ریالی متصور بود.

 

 

ارسال نظر

تازه ها