کد خبر 72464

دانا در آبان ماه رکورد زد

بیمه دانا در آبان ماه با صادر کردن 487 میلیارد تومان حق بیمه، بالاترین میزان حق بیمه را از ابتدای سال صادر کرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی "با اقتصاد"، بیمه دانا در آبان ماه مبلغ 487 میلیارد تومان حق بیمه صادر کرده است و مبلغ 211 میلیارد تومان خسارت پرداخت نموده است. همچنین در دوره 8 ماهه منتهی به آبان 98 کل حق بیمه صادره دانا 3 هزار میلیارد تومان و کل خسارت پرداختی 1.7 هزار میلیارد تومان است. بنابراین در دوره 8 نسبت خسارت پرداختی به حق بیمه صادره 57% است.

 

دانا در آبان ماه بالاترین میزان حق بیمه را صادر کرده است

حق بیمه صادره بیمه دانا در آبان ماه با رشد 118 میلیارد تومانی نسبت به مهر ماه به 487 میلیارد تومان رسیده است. حق بیمه صادره دانا در آبان ماه، بالاترین میزان حق بیمه صادره از ابتدای سال است. به این ترتیب دانا در آبان ماه بالاترین میزان حق بیمه را از ابتدای سال صادر کرده است.

با توجه به حق بیمه 487 میلیاردی بیمه دانا در آبان ماه، میانگین 8 ماهه حق بیمه صادره دانا با رشد 16 میلیاردی نسبت به میانگین 7 ماهه به 376 میلیارد تومان رسیده است.

 

کاهش در خسارت پرداختی دانا

خسارت پرداختی بیمه دانا در آبان ماه با 16 میلیارد تومانی نسبت به مهر ماه به 211 میلیارد تومان رسیده است. میانگین خسارت پرداختی بیمه دانا در دوره 7 ماهه منتهی به مهر ماه 214.5 میلیارد تومان است که در آبان ماه پایین‌تر از میانگین 7 ماهه خسارت پرداخته است.

 

بهبود در مدیریت منابع دانا

نسبت خسارت پرداختی به حق بیمه صادره در واقع بیان کننده مدیریت ریسک شرکت بیمه‌ای به شمار می‌رود و کاهش این نسبت در واقع کارایی بالاتر را نشان می‌دهد. نسبت خسارت به حق بیمه صادره در آبان ماه 43% است که نسبت به مهر ماه افت 18 درصدی داشته است و نشان از بهبود عملکرد دانا در آبان ماه نسبت به مهر ماه نشان می‌دهد. از ابتدای سال به دلیل افزایش حق بیمه صادره و کاهش خسارت پرداختی این نسبت همواره روند کاهشی داشته است و تنها در مهر ماه افزایش یافته است و در آبان ماه به ریل نزولی خود بازگشت.

بنابراین با توجه به ادامه این روند انتظار می‌رود حاشیه سود دانا در سال جاری افزایش یابد.

ارسال نظر

تازه ها