کد خبر 72361

ایرانخودر از عملکرد جذاب در آبان ماه خبر داد

ایرانخودرو در آبان ماه به دلیل افزایش تعداد فروش، رشد هزار میلیاردی درآمد نسبت به مهر ماه داشته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی "با اقتصاد"، ایران خودرو در آبان ماه 98 تعداد 38 هزار خودرو تولید کرده است و 44 هزار خودرو به فروش رسانده است و در این ماه درآمد 2485 میلیارد تومانی ساخته است. درآمد تجمیعی ایران خودرو در دوره 8 ماهه منتهی به آبان 98 به 11.2 هزار میلیارد تومان رسیده است.

 

تولید ایران خودرو در آبان ماه رکورد زد

ایران خودرو در آبان ماه بالاترین میزان تولید ماهانه را از ابتدای سال رقم زده است. ایران خودرو در آبان ماه 38 هزار دستگاه خودرو تولید کرده است که نسبت به ماه مهر ماه رشد 14 هزار دستگاهی و نسبت به میانگین 7 ماه قبل خود رشد 13 هزار دستگاهی داشته است. تولید 38 هزاردستگاهی ایران خودرو در آبان ماه موجب شده است میانگین تولید ایران خودرو از 24.8 هزار دستگاه در دوره 7 ماهه منتهی به مهر به 26.4 هزار دستگاه در دوره 8 ماهه منتهی به آبان برسد.

 

فروش 44 هزار دستگاهی ایران خودرو در آبان ماه/بالاترین میزان فروش ماهانه از ابتدای سال

همانند تعداد تولید، ایران خودرو در زمینه فروش نیز در آبان ماه عملکرد فوق‌العاده‌ای داشته است و در این ماه 44 هزار دستگاه خودرو به فروش رسانده است. این تعداد فروش در حالی رخ داده است که از ابتدای سال تا کنون در تیر و مرداد ماه با فروش 37 هزار دستگاهی بالاترین تعداد فروش را داشته است.

 

افزایش هزار میلیاردی درآمد ایران خودرو در آبان ماه

ایران خودرو از نظر فروش در آبان ماه عملکرد فوق‌العاده‌ای داشته است و همین امر موجب شده است در این ماه درآمد 2485 میلیارد تومانی را رقم بزند. درآمد آبان ماه ایران خودرو نسبت به مهر ماه رشد هزار میلیارد تومانی داشته است.

 با توجه به درآمد چشم‌گیر ایران خودرو در آبان ماه میانگین درآمد ایران خودرو از 1.2 هزار میلیارد تومانی در دوره 7 ماهه منتهی به مهر 98 به 1.4 هزار میلیارد تومان در دوره 8 ماهه منتهی به آبان 98 رسیده است. بنابراین میانگین درآمدی ایران خودرو بیش از 200 میلیارد تومان افزایش داشته است.

 

فاصله معنادار فروش ایرانخودرو نسبت به پیش‌بینی‌ها

ایران خودرو برای سال مالی 98 تعداد فروش 590 هزاردستگاهی را برآورد کرده است که با فروش 225 هزار دستگاه در دوره 8 ماهه توانسته است 38% از تعداد فروش برآوردی را پوشش داده است. با توجه اینکه 8 ماه از سال مالی گذشته است ایران خودرو از میزان برآوردی خود فاصله زیادی دارد.

همچنین خودرو برای سال مالی 98 درآمد 60 هزار میلیارد تومانی را پیش بینی کرده است که با ساخت درآمد 11 هزار میلیاردی در دوره 8 ماهه توانسته است تنها 18% از درآمد براوردی را پوشش دهد.

بنابراین ایرانخودرو فاصله معناداری با تعداد فروش و درآمد برآوردی برای سال مالی 98 دارد. اما به نظر می‌رود روند فروش شرکت در آبان ماه رو به بهبود بوده و در ماه‌های باقیمانده عملکرد جذابتری ارائه دهد.

 

ارسال نظر

تازه ها