کد خبر 72135

بررسی وضعیت سایپا در آبان ماه

شرکت سایپا در آبان ماه نسبت به مهر ماه تعداد خودروهای کمتری به فروش رسانده است که منجر به کاهش درآمد سایپا شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی "با اقتصاد"، شرکت سایپا در آبان ماه تعداد 27 هزار دستگاه خودرو تولید کرده است و نزدیک به 44 هزار دستگاه فروش داشته است که با این میزان فروش درآمد 1.5 هزار میلیارد تومانی ساخته است. همچنین سایپا در دوره 8 ماهه منتهی به آبان 98 درآمد 9 هزار میلیارد تومانی ساخته است.

 

کاهش فروش محصولات سایپا در آبان ماه

سایپا در آبان ماه درآمد یک هزار و 574 میلیارد تومانی ساخته است که نسبت به مهر ماه کاهش داشته است. درآمد آبان ماه نسبت به مهر ماه 124 میلیارد تومان کاهش یافته است. سایپا در شهریور ماه بالاترین میزان درآمد ماهانه را از ابتدای سال رقم زده است.

مبلغ فروش پراید در آبان ماه نسبت به مهر تغییر محسوسی نداشته است اما مبلغ فروش تیبا، سراتو، چانگان cs35 و SKD در آبان ماه نسبت به مهر ماه کاهش یافته است که موجب شده است درآمد سایپا در آبان نسبت به مهر ماه کاهش یابد.

 

سایپا در آبان چه تعداد خودرو فروش داشته است؟

سایپا در آبان ماه نزدیک به 44 هزار دستگاه خودرو فروش داشته است که نسبت به مهر ماه کاهش 1.5 هزار دستگاهی داشته است. سایپا در شهریور ماه 53 هزار دستگاه فروخته است که بالاترین میزان فروش سایپا از ابتدای سال است اما به یکباره مقدار فروش سایپا در مهر بیش از 8 هزار دستگاه کاهش یافته است که در آبان ماه شدت کاهش مقدار فروش سایپا کاهش یافته است.

سایپا در دوره 8 ماهه منتهی به آبان 98 مقدار 269 هزار دستگاه فروش داشته است.

 

پراید چند؟

قیمت پراید در آبان ماه 98 به 31 میلیون و 726 هزار تومان رسیده است، البته این نرخ پرایدی است که سایپا در دوره‌های قبل تعهد کرده و در آبان ماه موعد سررسید آن بوده و به فروش رسانده است.

 

درآمد تجمیعی سایپا به 9 هزار میلیارد رسید

 سایپا در دوره 8 ماهه منتهی به آبان 98 درآمد تجمیعی 9 هزار ملیارد تومانی ساخته است که نسبت به مدت مشابه سال قبل درآمد سایپا رشد 40 درصدی داشته است افزایش 40 درصدی درآمد سایپا به افزایش تعداد فروش خودروها و همچنین افزایش نرخ فروش محصولات رقم خوره است.

 

پوشش 55 درصدی تعداد فروش برآوردی

سایپا برای سال مالی 98 تعداد فروش 488 هزار دستگاهی را پیش بینی کرده است که با فروش 268 هزار دستگاه در دوره 8 ماهه منتهی به آبان 98 توانسته است 55% از تعداد فروش برآوردی را پوشش دهد.

 

ارسال نظر

تازه ها