کد خبر 72132

گزارش 8 ماه شنفت بررسی شد

نفت پارس در آبان 98 درآمد 216 میلیارد تومانی ساخته است که به دلیل افزایش مقدار فروش انواع روانکار رشد قابل ملاحظه‌ای داشته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی "با اقتصاد"، نفت پارس در آبان ماه 98 با فروش 34 میلیون لیتر انواع روانکار و فروش سایر محصولات درآمد 216 میلیارد تومانی ساخته است. همچنین در دوره 8 ماهه منتهی به آبان 98 درآمد تجمیعی 1.5 هزار میلیارد تومانی را رقم زده است.

 

افزایش درآمد شنفت در حالی که نرخ فروش انواع روانکار 22 درصد کاهش یافت

شنفت در آبان ماه درآمد 216 میلیارد تومانی ساخته است که بعد از درآمد خرداد ماه که درآمد 255 میلیارد تومانی ساخته است، در آبان بالاترین میزان درآمد را رقم زده است. درآمد آب          ان نسبت به مهر ماه رشد 30 میلیارد تومانی داشته است که به دلیل افزایش مقدار فروش انواع روانکار رقم خورده است. شنفت در مهر ماه 22 میلیون لیتر انواع روانکار به فروش رسانده است که در آبان ماه مقدار فروش انواع روانکار به 34 میلیون لیتر رسیده است بنابراین مقدار فروش انواع روانکار افزایش 55 درصدی داشته است. این در حالی است که نرخ فروش انواع روانکار در ابان ماه نسبت به مهر ماه کاهش 22 درصدی داشته است.

بنابراین درآمد آبان ماه شنفت علی‌رغم کاهش نرخ فروش انواع روانکار، به دلیل افزایش مقداری فروش انواع روانکار افزایش یافته است.

 

نرخ فروش انوع روانکار در مدار نزولی

بررسی نرخ فروش انواع روانکار نشان می‌دهد، نرخ فروش انواع روانکار شفنت از ابتدای سال با یک روند صعودی به 8780 تومان به ازای هر لیتر در تیر ماه رسیده است اما از پس از تیر ماه روند نزولی نرخ فروش انواع روانکار آغاز شده است و با کاهش 39 درصدی به 5346 تومان به ازای هر لیتر در آبان رسیده است.

 

درآمد تجمیعی شنفت رشد 61 درصدی داشته است

شنفت در دوره 8 ماهه منتهی به آبان 98 درآمد 1.456 هزار میلیارد تومانی ساخته است که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 61 درصدی داشته است. انواع روانکار به عنوان محصول اصلی شنفت به شمار می‌رود که در دوره 8 ماهه از لحاظ مقداری و ریالی افزایش یافته است.

مقدار فروش انواع روانکار در دوره 8 ماهه منتهی به آبان 98 نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 11 درصدی داشته است و نرخ فروش انواع روانکار نیز در این دوره رشد 50 درصدی داشته است. بنابراین افزایش مقداری و ریالی فروش انواع روانکار موجب شده است درآمد 8 ماهه شنفت رشد 50 درصدی داشته است.

 

شناسایی سود 131 تومانی برای هر سهم شنفت در دوره 9 ماهه

میانگین درآمد 8 ماهه شنفت، 182 میلیارد تومان است که با این میانگین درآمدی انتظار می‌رود در دوره 9 ماهه منتهی به آذر 98 درآمد 1.638 میلیارد تومانی شناسایی نماید که با توجه به حاشیه سود 16 درصدی شنفت، انتظار می‌رود برای دوره 9 ماهه سود خالص 262 میلیارد تومانی محقق نماید. بنابراین با توجه به سود خالص 262 میلیارد تومانی، برای هر سهم سود 1310 ریالی شناسایی نماید.

 

ارسال نظر

تازه ها