کد خبر 71839

بررسی گزارش آبان زفکا

شرکت کشت و دامداری فکا در آبان ماه به دلیل کاهش تعداد فروش گوساله نر درآمد کمتری نسبت به ماه‌ها قبل داشته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی "با اقتصاد"، شرکت کشت و دامداری فکا در آبان ماه با فروش 5.6 هزار تن شیر خام و 90 راس گوساله نر درآمد 16.5 میلیارد تومانی ساخته است. درآمد تجمیعی زفکا در دوره 8 ماهه منتهی به آبان 98 به 125 میلیارد تومان رسیده است.

 

درآمد زفکابه زیر 17 میلیارد رسید

درآمد ماهانه زفکا از ابتدای سال روند صعودی داشته است و مسیر صعودی خود را تا شهریور ماه ادامه داده است اما در مهر و آبان مسیر صعودی به خود گرفته است. زفکا در شهریور ماه 17.7 میلیارد تومان درآمد ساخته است اما در مهر ماه به 17 میلیارد و در آبان ماه به 16.6 میلیارد تومان رسیده است. کاهش درآمد زفکا به رغم افزایش در مقدار فروش شیر به دلیل کاهش تعداد فروش گوساله نر روی داده است

 

تعداد فروش گوساله نر به 90 راس رسید

زفکا در دوره 7 ماهه منتهی به مهر 98 به طور میانگین هر ماه 165 راس گوساله نر به فروش رسانده است اما در آبان ماه تنها 90 راس فروش داشته است که همین امر موجب شده است درآمد زفکا در آبان کاهش یابد.

 

افزایش در نرخ فروش محصولات به رشد درآمدی زفکا منجر شد

زفکا در دوره 8 ماهه منتهی به آبان 98 با رشد 62 درصدی نسبت به مهر ماه درآمد 125 میلیارد تومانی ساخته است. این در حالی است که تعداد فروش گوساله نر در دوره 8 ماهه جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافته و اما مقدار فروش شیر خام رشد داشته است. علاوه بر تغییرات مقداری، نرخ فروش شیر خام و گوساله نر رشد قابل توجهی داشته است.

نرخ فروش شیر خام در دوره 8 ماهه منتهی به آبان 98 نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 50 درصدی داشته است و نرخ فروش گوساله نر با رشد 104 درصدی داشته است.

 

ارسال نظر

تازه ها