کد خبر 69140

گزارش مهر ماه ونیکی زیر ذره بین

بررسی گزارشات ماهانه ونیکی طی 10 ماه منتهی به مهر 98 نشان می‌دهد به طور میانگین 50 درصد از واگذاری سهام سود کسب نموده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی "با اقتصاد"، مجموع سرمایه‌گذاری شرکت سرمایه گذاری ملی ایران در انتهای مهر ماه در شرکت‌های بورسی و غیر بورسی بیش از 2 هزار و 195 میلیارد تومان است. عمده تمرکز ونیکی در شرکت‌های بورسی با سرمایه‌گذاری 2 هزار و 137 میلیارد تومان است.

ونیکی به طور کلی در صنایع مختلف با وزن‌های متفاوت سرمایه‌گذاری کرده است اما حجم سرمایه‌گذاری در صنعت محصولات شیمیایی و فلزات اساسی نسبت به دیگر صنایع بیشتر است. حجم سرمایه‌گذاری در این دو صنعت بیش از 35% از کل سرمایه ‌گذاری ونیکی را تشکیل می‌دهند.

سرمایه گذاری ملی ایران در مهر ماه مبلغ 133 میلیارد سهام تحصیل نموده و مبلغ 95 میلیارد سهام واگذار نموده است. ونیکی در این ماه مبلغ 60 میلیارد تومان از محل واگذاری سهام سود ساخته است. همچنین در این ماه ونیکی 8.2 میلیارد تومان درآمد حاصل از سود سهام محقق شده کسب نموده است.

بازدهی 50 درصدی واگذاری‌های ونیکی

ونیکی در دوره 10 ماهه منتهی به مهر 98 به طور میانگین در هر ماه 93 میلیارد تومان واگذاری داشته است و با این میانگین واگذاری به طور میانگین سود 45 میلیارد تومانی شناسایی کرده است. از این رو می‌توان میانگین بازدهی 50 درصدی را برای واگذاری سبد سهام بورسی ونیکی در نظر داشت.

ونیکی بیش از 321 میلیارد تومان از سود سهام درآمد ساخت

ونیکی در مهر ماه 8.2 میلیارد تومان از سود سهام درآمد داشته است. همچنین در دوره 10 ماهه منتهی مهر 98 مبلغ 321 میلیارد تومان از سود سهام درآمد داشته است. با توجه به اینکه تیر ماه آخرین ماه از فصل مجامع شرکت‌ها است در این ماه بالاترین میزان سود سهام را شناسایی کرده است. ونیکی در تیر ماه 194 میلیارد تومان درآمد از سود سهام شناسایی کرده است.

 

ارسال نظر

تازه ها