کد خبر 68576

بررسی دتوزیع پس از عرضه اولیه

شرکت توزیع داروپخش در مهر ماه درآمد 352 میلیارد تومانی ساخته است که درآمد مهر ماه بالاتر از میانگین شش ماه اول سال است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی "با اقتصاد"، شرکت توزیع داروپخش 21 مهر 98 در بازار دوم فرابورس عرضه اولیه شده است. سرمایه این شرکت 60 میلیارد تومان است و 10 درصد از کل سهام این شرکت در سقف قیمتی 23000 ریال عرضه شده است. این سهم در 1 آبان به بالاترین سطح قیمتی از روز عرضه درآمد و قیمت 32364 ریال را لمس نمود. اما بعد از لمس کردن این قیمت با شروع روند نزولی در قیمت 29500 ریال نماد به حالت مجاز محفوظ قرار گرفت. بنابراین با در نظر گرفتن این قیمت می‌توان بازده 29 درصدی طی این دوره داشته است.

شناسایی سود 108 تومانی در نیم سال اول 98

دتوزیع در صورت مالی شش ماهه منتهی به شهریور سود 1085 ریالی ساخته است. این در حالی است که نیم سال اول 97، دتوزیع سود 1610 ریالی برای هر سهم شناسایی نموده است. اما دلیل کاهش سود هر سهم در نیم سال اول نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش 30 میلیاردی سرمایه شرکت است که موجب رقیق شدن سود هر سهم شده است. با این وجود می‌توان عملکرد شرکت را در شناسایی سود مثبت ارزیابی نمود.

 

دتوزیع 26 میلیارد بالاتر از میانگین درآمد ساخت

دتوزیع در گزارش مهر ماه، درآمد 352 میلیارد تومانی را شناسایی کرده است. دتوزیع به طور میانگین در دوره شش ماهه اول سال درآمد 326 میلیارد تومانی ساخته است. بنابراین در مهر ماه 26 میلیارد تومان بالاتر از میانگین 6 ماهه درآمد ساخته است.

درآمد ماهانه دتوزیع با نرخ رشد 22 درصدی افزایش یافت

بررسی روند درآمد ماهانه دتوزیع حاکی از روند صعودی است. دتوزیع در فروردین ماه 231 میلیارد تومان درآمد ساخته است و درآمد شرکت با نرخ رشد 22 درصدی به 352 میلیارد تومان رسیده است. البته درآمد مهر ماه دتوزیع نسبت به شهریور ماه کاهش 13 میلیارد تومانی داشته است. با توجه به فعالیت دتوزیع در زمینه انسانی و قرار گرفتن در نیم سال دوم- با توجه به اینکه در نیم سال دوم، همواره درآمد شرکت‌های دارویی فعال در زمینه داروهای انسانی نسبت به نیمه اول بالاتر است- انتظار می‌رود در بدبینانه ترین حالت سطح میانگین درآمدی نیم سال اول را حفظ نماید.

 

ارسال نظر

تازه ها