کد خبر 67540

خفنر در نیم سال اول چه کرد

شرکت فنرسازی خاور در نیم سال اول 98 درآمد 27 میلیاردی ساخت که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 103 درصدی داشته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی "با اقتصاد"، شرکت فنرسازی خاور در دوره شش ماهه منتهی به شهریور 98 با فروش 1.8 هزار تنی محصولات درآمد 27 میلیارد تومانی ساخته است. بهای تمام شده درآمدهای عملیاتی خفنر 20 میلیارد تومان است. به این ترتیب سد ناخالص خفنر به 7 میلیارد تومان رسیده است.

خفنر 27 میلیارد درآمد ساخت

مقدار فروش خفنر با رشد 14 درصدی در دوره شش ماه منتهی به شهریور 98 نسبت به مدت مشابه سال قبل به 1.8 هزار تن رسیده است. همچنین در این دوره نرخ فروش محصولات شرکت افزایش یافته است که در نهایت منجر به رشد درامد عملیاتی خفنر شده است. درآمد عملیاتی خفنر با رشد 103 درصدی در نیم سال اول 98نسبت به مدت مشابه سال قبل به 27 میلیارد تومان رسیده است.

همچنین بهای تمام شده درآمدهای عملیاتی خفنر به دلیل افزای مقدار تولید و همچنین افزایش قیمت شمش و میلگرد رشد 78 درصدی داشته است و به 20 میلیارد تومان رسیده است.

شناسایی سود 116 ریالی برای هر سهم خفنر

خفنر در نیم سال اول 98 سود ناخالص 7 میلیاردی ساخته است که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 3.5 برابر داشته است. همچنین سود عملیاتی شرکت در این دوره با رشد 562 درصدی به 4 میلیارد و سود خالص با رشد 409 درصدی به 2.3 میلیارد تومان رسیده است.

با توجه به سود خالص 2.3 میلیاردی، خفنر برای هر سهم سود 116 ریالی شناسایی نموده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 404 درصدی داشته است.

رشد حاشیه سود‌های خفنر

با توجه به رشد درآمدهای عملیاتی و غیر عملیاتی حاشیه سود خفنر افزایش یافته است. حاشیه سود ناخالص از 15% به 26% و همچنین حاشیه سود خالص با رشد 6 درصدی از 3% به 9% رسیده است. بخش اصلی افزایش حاشیه سود خفنر به دلیل رشد درآمد عملیاتی شرکت رقم خورده است. به این ترتیب با رشد حاشیه سود عملیاتی خفنر، 14% از درآمد عملیاتی شرکت را سود عملیاتی تشکیل می‌دهد.

پوشش 43 درصدی درآمد برآوردی در نیم سال اول

خفنر برای سال مالی 98 درآمد 62 میلیاردی را پیش بینی کرده است که با ساخت درآمد 27 میلیاردی طی 6 ماه، توانسته است 43% از درآمد پیش بینی شده را پوشش دهد. درواقع بخش اصلی پوشش درآمد خفنر به دلیل رشد قیمتی بوده، چراکه از نظر مقداری توانسته است تنها 39% از مقدار برآوردی را پوشش دهد. خفنر برای سال 98 مقدار فروش 4.7 هزار تنی را پیش بینی کرده است که طی شش ماه اول سال توانسته است 1.8 هزار تن را به فروش برساند. به این ترتیب در نیم سال دوم با تقویت مقدار فروش می‌تواند درآمد عملیاتی را افزایش دهد.

خفنر برای نیم سال دوم درآمد عملیاتی 50 میلیاردی را پیش بینی کرده است که می‌تواند با افزایش در مقدار فروش درآمدی برآوردی را محقق سازد.

 

ارسال نظر

تازه ها