کد خبر 66560

عملکرد خمهر تا انتهای تابستان 98 بررسی شد

شرکت مهر کام پارس در دوره شش ماهه منتهی به شهریور 98 درآمد 220 میلیارد تومانی ساخت که به دلیل افت شدید در تعداد فروش، درآمد شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل تغییری نداشته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی "با اقتصاد"، شرکت مهرکام پارس در شهریور 98 باف روش انواع قطعات خودرو درآمد 40 میلیارد تومانی ساخته است. همچنین خمهر در دوره شش ماه درآمد 220 میلیارد تومانی رقم زده است.

درآمد شهریور سه میلیارد افزایش یافت

درآمد شهریور خمهر نسبت به مرداد ماه نزدیک به سه میلیارد تومانی داشته است. بنابراین درآمد شهریور ماه خمهرنسبت به مرداد ماه 7 درصد افزایش یافته است. مقدار فروش شهریور ماه نسبت به مرداد به طور کلی افزایش  یافته است. اما در بعضی از محصولات شاهد کاهش مقدار فروش می‌باشیم.به طور مثال مقدار فروش انواع تهویه مطبوع و بخاری خودرو در شهریور به صفر رسیده است. همچنین فورش انواع صندلی از 18 هزار مجموعه در مرداد به 12 هزار مجموعه در شهریور رسیده است. اما آنچه که تعداد فروش خمهر را افزایش داده است فروش سایر محصولات می‌باشد. تعداد فروش سایر محصولات خمهر در شهریور 286 هزار مجموعه بوده که در شهریور به 543 هزار مجموعه رسیده است.

انواع سپر خودرو و انواع صندلی از دو محصول اصلی خمهر به شمار می‌روند که نرخ فروش این دو محصول به ترتیب در شهریور ماه نسبت به مرداد ماه رشد 7 درصدی و 31 درصدی داشته است. بنابراین افزایش در مقدار فروش و همچنین افزایش در نرخ فروش محصولات اصلی موجب شده درآمد خمهر در شهریور ماه افزایش یابد.

تعداد فروش خمهر نصف شد

خمهر در نیم سال اول جاری درآمد 220 میلیارد تومانی ساخته است. این در حالی است که در دوره مشابه سال قبل، خمهر درآمد 221 میلیارد تومانی ساخته است. بنابراین علی‌رغم افزایش قابل توجه نرخ فروش محصولات به دلیل کاهش تعداد فروش، خمهر نتوانسته است بالاتر از سطح شش ماهه سال قبل درآمد رقم بزند.

تعداد فروش خمهر از 5 میلیون مجموعه در نیم سال اول 97 به  2 میلیون مجموعه در نیم سال اول 98 رسیده است. در واقع تعداد فروش خمهر بیش از 50% کاهش یافته است. اما به دلیل افزایش نرخ فروش محصولات درآمد خمهر در همان سطح 97 باقی ماند.

به طور مثال نرخ فروش انواع داشبورد خودرو در نیم سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل 30 درصد افزایش یافته است و به 773 هزار تومان به ازای هر مجموعه رسیده است. انواع تهویه مطبوع رشد 73 درصدی داشته است و به 697 تومان به ازای هر مجموعه رسیده است. همچنین انواع صندلی با افزایش 54 درصدی نرخ فروش به 1 میلیون تومان به ازای هر مجموعه رسیده است.

بنابراین نکته مثبتی که در این رابطه می‌توان به آن اشاره کرد پتانسل مقدار فروش خمهر می‌باشد. با توجه به رشد نرخ فروش محخصولات، خمهر با افزایش مقدار فروش می‌توان درآمد شرکت را افزایش دهد.

خمهر 36 درصد از درآمد براوردی را پوشش داد/انتظار برای افزایش تولید خمهر

مهرکام پارس برای سال 98 درآمد 600 میلیارد تومانی را برآورد کرده است. بنابراین با ساخت درآمد 220 میلیارد تومانی توانسته است 37% از مقدار برآوردی را پوشش دهد. بنابراین با توجه به ظرفیت‌های تولیدی خمهر، انتظار می‌رود در صورت ثبات در بازار خودرو و مدیریت هزینه در تولید خودرو، تعداد تولید خودرو افزایش یابد و در نتیجه تولید قطعات و همچنین تعداد فروش مهرکام پارس و دیگر قطعه سازان افزایش یابد.

 

 

ارسال نظر

تازه ها