کد خبر 65969

بررسی عملکرد یک فصل از عملکرد کهمدا در سال مالی جدید

شیشه همدان در سه ماهه منتهی به شهریور 98 درآمد 56 میلیارد تومانی ساخته است و با توجه به میانگین حاشیه سود خالص 43 درصدی می‌توان انتظار داشت، کهمدا برای هر سهم سود 211 ریالی شناسایی نماید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی "با اقتصاد"، شیشه همدان تولید کننده انواع ظروف شیشه‌ای است. کهمدا در شهریور ماه 6 هزار تن ظروف شیشه‌ای تولید کرده است و 6.8 هزار تن ظروف شیشه‌ای فروش داشته است. که با فروش این محصولات درآمد 23 میلیارد تومانی ساخته است.

همچنین کهمدا در دوره سه ماهه منتهی به شهریور 98 در مجموع 17.6 هزار تن انواع ظروف شیشه‌ای تولید کرده است و 16.5 هزارتن به فروش رسانده است که از مجموع فروش انواع ظروف شیشه‌ای در دوره سه ماهه درآمد 56 میلیارد تومانی ساخته است.

 

افزایش 2 هزار تنی فروش کهمدا در شهریور ماه

درآمد شهریور کهمدا نسبت به تیر و مرداد رشد داشته است و در واقع کهمدا در شهریور ماه بالاترین سطح درآمدی شرکت در سه ماه اول سال مالی منتهی به خرداد 99 را ساخته است. افزایش درآمد ماهانه کهمدا در پی افزایش مقداری فروش رخ داده است. در حالی که نرخ فروش انواع ظروف شیشه‌ای کاهش داشته است.

هر تن ظروف شیشه‌ای کهمدا در مرداد ماه 3.4 میلیون تومان بوده که در شهریور ماه به 3.3 میلیون تومان رسیده است. بنابراین قیمت ظروف شیشه‌ای در شهریور ماه به ازای هر تن بیش از 20 هزار تومان کاهش داشته است اما مقدار فروش از 4.9 هزار تن به 6.8 هزار تن رسیده است که نشان می‌دهد، مقدار فروش کهمدا رشد نزدیک به 2 هزار تن داشته است.

 

پوشش 23 درصدی درآمد در اولین فصل از سال مالی جدید

کهمدا برای سال مالی منتهی به خرداد 99 درآمد 235 میلیارد تومانی را برآورد کرده است که با فروش 56 میلیاردی در سه ماهه اول، توانسته است 23% از درآمد برآوردی را پوشش دهد. کهمدا به طور میانگین در هر فصل از سال مالی منتهی به خرداد 98 مقدار 18.5 هزار تن فروش داشته است که در اولین فصل از سال مالی منتهی به خرداد 99 مقدار فروش نسبت به میانگین 98 کاهش داشته است و به 16.5 هزار تن رسیده است. به نظر می‌رسد با افزایش روند مقداری فروش درآمد کهمدا روند افزایشی به خود بگیرد.

 

شناسایی سود 211 ریالی برای هر سهم کهمدا

کهمدا برای سال مالی منتهی به خرداد 98 سود خالص 102 میلیارد تومانی و برای هر سهم سود خالص 891 ریالی ساخته است. بنابراین با در نظر گرفتن درآمد 56 میلیاردی در دوره سه ماهه منتهی به شهریور 98 می‌توان انتظار سود خالص 24 میلیاردی و همچنین سود خالص 211 ریالی برای هر سهم شناسایی نمود.

 

ارسال نظر

تازه ها