کد خبر 63715

گزارش خیره کننده خزامیا در مرداد ماه

شرکت زامیاد در مرداد ماه درآمد 235 میلیارد تومانی ساخت. این درحالی است که میانگین درآمدی 4 ماه اول سال شرکت 100 میلیارد تومان است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی "با اقتصاد"، شرکت زامیاد تولید کننده انواع خودروهای نیمه سنگین و سنگین است که در مرداد ماه با فروش این محصولات درآمد 235.2 میلیارد تومانی ساخته است. مهمترین محصول شرکت (وانت NIBتاخوگراف وفرمان دوتیکه ABSو6دنده با ایموبلایزر) و (وانت NIتاخوگراف وفرمان دوتیکه ABSو 6دنده با ایموبلایزر) است که در دوره 5 ماهه منتهی به مرداد ماه 98 بیش از 84% از درآمد شرکت را تشکیل داده‌اند. خزامیا در دوره 5 ماهه منتهی به مرداد ماه درآمد تجمیعی 647 میلیارد تومانی ساخته است.

افزایش 135 میلیادرتومانی درآمد خزامیا

خزامیا در مرداد ماه درآمدی فراتر از متوسط درآمدی شرکت در سال 97 و همچنین دیگر ماه‌های سال 98 ساخته است. بدون در نظر گرفتن درآمد مرداد ماه میانگین درآمدی خزامیا در 4 ماه اول 98 مبلغ 100 میلیارد تومان است که خزامیا در مرداد ماه 235.2 میلیارد تومان درآمد ساخته است. بنابراین 135 میلیارد تومان فراتر از میانگین 4 ماه اول سال 98 درآمد ساخته است.

عملکرد مرداد ماه به افزایش میانگین درآمدی خزامیا کمک کرد

خزامیا به طور متوسط در هر ماه از سال 97 مبلغ 86 میلیارد تومان درآمد ساخته است که متوسط درآمدی شرکت با رشد نزدیک به 44 میلیارد تومانی به 129.5 میلیارد تومان رسیده است. یکی از دلایل اصلی افزایش میانگین درآمدی خزامیا، عملکرد جذاب مرداد ماه شرکت است. خزامیا در مردادماه به دلیل افزایش تعداد فروش در دو محصول اصلی یاد شده و همچنین افزایش تعداد فروش در وانت دیزل یورو 5  و وانت ریچ افزایش درآمد محسوسی داشته است. به طوری که میانگین درآمدی شرکت را افزایش داده است.

خزامیا تنها 14 درصد از درآمد برآوردی را پوشش داد

شرکت زامیاد برای سال 98 درآمد 4 هزار و 487 میلیارد تومانی برآورد کرده است و درآمد تجمیعی 647 میلیارد تومانی شرکت در دوره 5 ماهه حاکی از آن است که خزامیا تنها 14% از درآمد برآوردی 98 را محقق ساخته است. بنابراین با توجه به عملکرد شرکت طی 5 ماه و همچنین شرایط بازار خودرو در داخل، دور از انتظار است که بتوانید درآمد 4.5 هزار میلیارد تومانی را به طور کامل پوشش دهد.

 

ارسال نظر

تازه ها