کد خبر 60412

بررسی صورت مالی سه ماهه اول غمینو

شرکت صنایع غذایی مینو شرق در سه ماهه منتهی به خرداد 98 سود خالص 9 میلیارد و 593 میلیون تومانی ساخته است و با توجه به این میزان سود خالص، برای هر سهم سود 170 ریالی شناسایی کرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی "با اقتصاد"، شرکت صنایع غذایی مینو شرق در سه ماه اول 98 مقدار دو هزار و 815 تن فروش داشته است که با این میزان فروش درآمد 24 میلیارد و 848 میلیون تومان درآمد ساخته است. بهای تمام شده درآمدهای عملیاتی شرکت در این دوره 20 میلیارد تومان بوده که با توجه به این میزان بهای تمام شده، سود ناخالص چهار میلیارد و 839 میلیون تومان داشته است.

با توجه به هزینه فروش، اداری و عمومی 955 میلیون تومانی و خالص سایر درآمد عملیاتی 12 میلیارد تومانی، سود عملیاتی سه میلیارد و 900 میلیون تومانی داشته است. همچنین با توجه به هزینه مالی 100 میلیون تومانی و درآمد سرمایه گذاری 24 میلیون تومانی و سایر درآمد غیرعملیاتی 158 میلیون تومانی داشته است و همچنین مالیات 945 میلیون تومانی، سود خالص سه میلیارد و 32 میلیون تومانی ساخته است.

با توجه به افزایش مقداری فروش شرکت در دوره سه ماهه منتهی به خرداد 98 نسبت به دوره مشابه سال قبل و همچنین افزایش نرخ فروش محصولات شرکت، درآمد و سود غمینو افزایش قابل توجه داشته است.

12 درصد از درآمد غمینو را سود خالص تشکیل می‌دهد

با توجه به افزایش مقداری فروش و همچنین افزایش نرخ فروش محصولات شرکت و برتری رشد درآمد عملیاتی به رشد بهای تمام شده درآمدهای عملیاتی، حاشیه سود غمینو افزایش یافت. حاشیه سود ناخالص شرکت با رشد 4 درصدی به 19% در سه ماهه منتهی به خرداد 98 رسیده است و همچنین حاشیه سود عملیاتی به 16% و حاشیه سود خالص به 12% رسیده است. به این ترتیب 12 درصد از درآمد عملیاتی شرکت را سود خالص تشکیل می‌دهد و با توجه به این میزان از حاشیه سود خالص، غمینو برای هر سهم سود 17 تومانی شناسایی کرده است.

نکات مهم صورت مالی سه ماهه غمینو

صادرات: غمینو در سه ماهه منتهی به خرداد 97 صادرات داشته است، اما در سه ماهه اول 98 هیچگونه صادراتی را رقم نزده است و درآمد شرکت از این محل به صفر رسیده است.

هزینه مالی: هزینه مالی شرکت در سه ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه قبل کاهش یافته است و به نظر می‌رسد با توجه به رشد درآمد عملیاتی، غمینو نقدینگی مورد نیاز را بتواند از این محل تأمین کند.

پوشش درآمد برآوردی: غمینو در سه ماهه اول سال جاری توانسته 28% از درآمد برآوردی برای سال مالی منتهی به اسفند 98 را پوشش دهد که حتی 3% از میزان برآوردی، درآمد بالاتری ساخته است.

موجودی انبار: بررسی موجودی انبار شرکت نشان می‌دهد به طور کلی در هر سه محصول بیسکوئیت و تافی بیش از 90% از محصولات و حتی 100% از پفک به فروش رسیده است. گردش بالای کالا، قدرت  شرکت در بازاریابی و فروش را می‌رساند.

 

 

ارسال نظر

تازه ها