کد خبر 59059

بااقتصاد بررسی می‌کند

شرکت تولیدی مهرام (غمهرا) در تیرماه درآمد 37 میلیارد و 45 میلیون تومانی ساخت. درآمد شرکت به دلیل افزایش نرخ فروش و مقدار فروش محصولات از میانگین درآمد چهار ماهه شرکت فراتر رفت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی "با اقتصاد"، گروه تولیدی مهرام (غمهرا) در تیر ماه دو هزار و 467 تن تولید داشته و مقدار دو هزار و 716 تن را به فروش رسانده است. درآمد تیر ماه غمهرا مبلغ 37 میلیارد و 45 میلیون تومان است.

غمهرا در چهار ماه اول سال مقدار 9 هزار و 529 تن تولید داشته و 9 هزار و 323 تن فروش، که از این مقدار فروش، درآمد تجمیعی 121 میلیارد و 169 میلیون تومانی رقم زده است.

میانگین درآمدی غمهرا در تیرماه مبلغ 30 میلیارد و 292 میلیون تومان است که شرکت در تیر ماه درآمد 37 میلیارد تومانی ساخته است، در واقع غمهرا فراتر از میانگین ماهانه درآمد ساخته است. غمهرا در خرداد ماه 33 میلیارد تومان درآمد ساخته است که درآمد شرکت در تیر ماه بالاتر از درآمد در خرداد ماه است.

فروش باثبات غمهرا

بررسی مقدار فروش محصولات شرکت حاکی از آن است غمهرا در چهار ماه اول سال 98، مقدار 9هزار و 323 تن که در تیر ماه مقدار فروش شرکت از یک توازنی برخوردار بوده و عمده افزایش درامد شرکت از سطح میانگین افزایش نرخ فروش محصولات بوده است. گروه سس مهم‌ترین محصول شرکت در تیر ماه به شمار می‌رود. به طوری که در تیر ماه 77% از درآمد شرکت، از محل فروش محصولات گروه سس است. بنابراین مقدار فروش و تغییرات نرخ فروش، بر درآمد شرکت اثر مستقیم دارد. نرخ فروش محصولات گروه سس از ابتدای فروردین 98 تا تیر ماه رشد 21 درصدی داشته که به افزایش درآمد شرکت کمک کرده است. نرخ فروش گروه سس از 10 میلیون و 965 هزار تومان به ازای هر تن در فروردین 98 با نرخ رشد 21 درصدی به 13 میلیون و 272 هزار تومان در خرداد 98 رسیده است.

افزایش نرخ فروش گروه سس و انواع محصولات بازرگانی غمهرا

علاوه بر محصولات گروه سس، انواع محصولات بازرگانی نیز بر درآمد شرکت اثر قابل توجه دارد. نرخ فروش انواع محصولات بازرگانی در تیر 98 نسبت به فروردین 98 رشد 24 درصدی داشته است. نرخ فروش انواع محصولات بازرگانی از 11 میلیون و 858 هزار تومان به ازای هر تن در فروردین 98 با رشد 24 درصدی به 14 میلیون و 332 هزار تومان رسیده است.

بنابراین با توجه ثبات در مقدار فروش غمهرا و افزایش نرخ فروش محصولات مهم در سبد درآمدی شرکت، درآمد غمهرا در تیر ماه از سطح میانگین 98 فراتر رفته است.

چشم‌انداز صنعت غذایی در شرایط فعلی

در شرایطی که کشور در تحریم قرار دارد، صنایع و شرکت‌های وابسته به بازار داخل از جذابیتی خاصی برخوردار می‌باشند. چراکه تولید و فروش این شرکت‌ها مستقل از اقتصاد خارجی می‌باشد. شرکت‌های فعال در زمینه محصولات غذایی به دلیل فعالیت در زمینه نیاز اساسی خانوار و تولید کالاهای اساسی همواره سهم باثباتی در فروش دارند. غمهرام نیز با توجه به فعالیت در این زمینه می‌تواند با افزایش مقداری فروش به درآمدهای بالاتر دست یابد. گرچه اثر ریالی بر درآمد شرکت‌ها به دلیل رشد قیمتی در 97 و اوایل 98، کاهش یافته است اما به دلیل پتانسیل و نیاز بازار به محصولات اساسی و عدم وجود محصولات مشابه و رقبای خارجی می‌توان به افزایش درآمد از محل افزایش مقداری فروش امیدوار بود.

 

ارسال نظر

تازه ها