کد خبر 57522

بااقتصاد بررسی میکند

سودهای تقسیمی شرکت‌های فولادی در دوره سه ماهه منتهی به خرداد 98 بررسی شد. در این دوره فولاد خوزستان بالاترین مبلغ را برای هر سهم شناسایی کرده است و سود هر سهم فولاد آلیاژی ایران بیشترین افزایش را در این دوره داشته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی "با اقتصاد"، با شروع روند تحریمی و کند شدن صادرات محصولات، شرکت‌ها در معرض خطر کاهش مقداری فروش قرار گرفته و افزایش نرخ فروش محصولات، شرایط را برای جبران کاهش درآمد شرکت‌ها فراهم نموده است. با آغاز سال 98 و تشدید تحریم‌ها و کند شدن روند نقل و انتقال پولی برای شرکت‌های صادرات محور، همواره نگرانی در رابطه با کاهش شدید مقدار فروش شرکت‌ها و کاهش درامد شرکت‌ها وجود داشت. بازار همواره با پیگیری گزارشات ماهانه شرکت‌ها، به دنبال پیدا کردن اثرات تحریمی بر شرکت‌ها بوده است. گزارش اردیبهشت ماه شرکت‌ها به طور کلی افزایش مقداری فروش را نشان داده است و تا حدودی نگرانی در مورد اثرات تحریمی کاهش یافته است.

با انتشار صورت مالی سه ماهه منتهی به خرداد 98 و مخابره کردن اخبار خوب، بازار روند صعودی به خود گرفته است. در میان صنایع مختلف که بازار به دنبال اثرات تحریمی بوده است، صنعت فولاد نیز در دیدرس بازار قرار داشته است که گزارشات ماهانه و به طور خاص گزارشات اردیبهشت ماه حاکی از تاثیرات حداقلی شرایط تحریمی بر روند فروش شرکت‌ها بوده است. پس از گزارشات سه ماهه، انتشار صورت مالی میان دوره‌ای سه ماهه منتهی به خرداد 98 نیز رونق چشمگیر بازار فولادی را در پی افزایش مقداری فروش و نرخ فروش محصولات در بر داشت که در نهایت شرایط را برای افزایش سود خالص شرکت‌های فولادی در سه ماهه منتهی به خرداد 98 نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داده است.

فولاد نزدیک به چهار هزار میلیارد تومان سود خالص ساخت

بررسی سود خالص شرکت‌های فولادی نشان می‌دهد به طور میانگین سود خالص شرکت2های فولادی در دوره سه ماهه منتهی به خرداد 98 نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 239 درصدی را تجربه کرده‌اند. در میان شرکت‌های فولادی، فولاد مبارکه اصفهان با ساخت سود خالص سه هزار و 765 میلیارد تومانی، بالاترین میزان سود خالص را ساخته است و سود خالص فولاد آلیاژی ایران با رشد 788 درصدی بالاترین درصد افزایش سود خالص را به خود اختصاص داده است. سود خالص فولاد آلیاژی ایران از 13 میلیارد تومان با رشد 788 درصدی به 114 میلیارد تومان رسیده ست.

فخوز بالاترین سود خالص را برای هر سهم شناسایی کرد

براساس صورت‌های مالی میان‌دوره‌ای ارائه شده و افزایش سودهای خالص شرکت‌های فولادی، سودهای تقسیمی برای هر سهم نیز رشد قابل توجه داشته است.

شرکت فولاد خوزستان با شناسایی سود 617 ریالی برای هر سهم بالاترین مبلغ سود را برای هر سهم شناسایی کرده است. سود هر سهم فخوز از 282 ریال در سه ماهه منتهی به خرداد 97 با رشد 119 درصدی به 617 ریال در سه ماهه منتهی به خرداد 98 رسیده است

همانند افزایش مبلغ سود خالص، شرکت فولاد آلیازی ایران بالاترین میزان افزایش سود خالص برای هر سهم را رقم زده است. سود خالص هر سهم فولاد آلیاژی ایران از 26 ریال در سه ماهه منتهی به خرداد 97 با رشد 700 درصدی به 208 ریال در سه ماهه منتهی به خرداد 98 رسیده است.

 

ارسال نظر

تازه ها