کد خبر 56617

بررسی گزارشات ماهیانه ولشرق نشان داد

میانگین درامد ماهانه شرکت لیزینگ ایران و شرق (ولشرق) در سال مالی منتهی به آذر 97، مبلغ دو میلیارد و 318 میلیون تومان است که این میانگین درآمدی در دوره شش ماهه منتهی به خرداد 98 با کاهش 9 میلیون تومانی به دو میلیارد و 309 میلیون تومان رسید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی "با اقتصاد"، شرکت لیزینگ ایران و شرق (ولشرق) در زمینه ارائه تسهیلات در زمینه تجهیزات اداری، تجهیزات پزشکی، املاک و مستغلات و تجهیزات صنعتی فعالیت دارد. ولشرق در خرداد ماه درآمد  سه میلیارد و 776 میلیون تومانی شناسایی کرده است و هزینه محقق شده شرکت طی ماه 837 میلیون تومان است. ولشرق طی خرداد ماه شش فقره تسهیلات به مبلغ پنج میلیارد و 790میلیارد تومان ارائه داه است. از شش فقره تسهیلات ارائه شده دو فقره وام جهت خرید املاک و مستغلات به ارزش یک میلیارد و 80 میلیون تومان و چهار فقره جهت خرید تجهیزات صنعتی به ارزش چهار میلیارد و 108 میلیون تومان اعطا کرده است.

میانگین درآمد ماهانه ولشرق در سال مالی منتهی به آذر 97 درآمد دو میلیارد و 318 میلیون تومانی شناسایی کرده است که در دوره شش ماهه منتهی به خرداد 98، ولشرق میانگین درآمد دو میلیارد و 309 میلیون تومانی شناسایی کرده است به این ترتیب میانگین درآمد ماهانه در دوره شش ماهه منتهی به خرداد 98 نسبت به سال مالی 98 کاهش 9 میلیون تومانی داشته است.

نکات مثبت و منفی گزارشات ماهانه ولشرق

مقایسه میانگین درآمدی در دو دوره ذکر شده نشان می‌دهد علی‌غم کاهش 9 میلیون تومانی در میانگین درآمد در دوره شش ماهه منتهی به خرداد 98، به طور کلی کاهش قابل توجهی در منابع درآمد شناسایی شده ولشرق دیده نمی‌شود. اما گزارش ماهیانه ولشرق حاوی نکات مثبت و منفی می‌باشد. اضافه شدن درآمد حاصل از فروش نقدی در دوره شش ماهه منتهی به خرداد 98 یکی از نکات مثبت و ثابل توجه شرکت است. ولشرق در دوره شش ماهه توانسته است به طور میانگین 235 میلیون تومان درآمد از محل فروش نقدی کسب نموده است.

اما دو نکته منفی که در دوره شش ماهه منتهی به خرداد 98 مشاهده شده است کاهش درآمد حاصل از سود اقساط مربوط به قراردادهای سال جاری و همچنین کاهش سایر درآمد حاصل از عملیات لیزینگ است.  میانگین دوره شش ماهه منتهی به خرداد 98 با 379 میلیون تومان کاهش نسبت به میانگین درآمدی ماهانه 97 به 175 میلیون تومان رسیده است و میانگین درآمدی ولشرق از محل درآمد حاصل از عملیات لیزینگ در دوره شش ماهه با کاهش 448 میلیون تومانی نسبت به میانگین درآمد ماهانه در سال مالی منتهی به آذر 97 به 502 میلیون تومان رسید.

 

ارسال نظر

تازه ها