کد خبر 56591

عملکرد زپارس زیر ذره بین

شرکت ملی کشت و صنعت و دامپروری پارس (زپارس) در خرداد ماه درآمد 32 میلیارد تومانی ساخته است که نسبت به اردیبهشت ماه درآمد شرکت 27 میلیارد و 751 میلیون تومان افزایش یافت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی "با اقتصاد"، شرکت ملی کشت وصنعت ودامپروری پارس (زپارس) در گروه زراعت و خدمات وابسته فعالیت دارد. این شرکت در سال 97 وارد بازار بورس شده است. موضوع فعالیت شرکت تولید و فروش شیر گاو، گوساله نر، ذرت بذری، گندم و سایر محصولات کشاورزی است.

زپارس خرداد ماه 98 فروش 32 میلیارد و 58 میلیون تومانی را رقم زده است. میانگین درآمدی زپارس در سال مالی منتهی به آذر 97 مبلغ 9 میلیارد و 383 میلیون تومان است که در شروع سال مالی منتهی به آذر 98 درآمد ماهیانه شرکت با کاهش قابل توجه همراه بوده است.

درآمد دی‌ماه زپارس در اولین ماه سال مالی منتهی به آذر 98 به دو میلیارد و 787 میلیون تومان رسید و تا فروردین 98 با نوسان اندک در همین سطح قرار داشت. اما در اردیبهشت ماه درآمد زپارس با رشد همراه بوده و به چهار میلیارد و 307 میلیون تومان رسید.

درآمد زپارس در خرداد ماه با رشد 27 میلیارد و 751 میلیون تومانی نسبت به اردیبهشت ماه و رشد 22 میلیارد و 675 میلیون تومانی نسبت به فروردین ماه به 32 میلیارد و 58 میلیون تومان رسید.

فروش 22 میلیارد تومانی ذرت بذری 704

نرخ فروش محصولات شرکت در دوره مورد بررسی افزایشی بوده است اما دلیل اصلی افزایش درآمد زپارس در اردیبهشت و خرداد ماه فروش ذرت بذری 704 است. یکی از منابع اصلی درآمد شرکت، فروش ذرت بذری 704 است که در سال مالی منتهی به آذر 97 شرکت از محل فروش این محصول درآمد 33 میلیارد تومانی ساخته است. زپارس در خرداد ماه از محل فروش ذرت بذری 704 درآمد 22 میلیارد تومانی رقم زده است که 70% از کل مبلغ فروش شرکت در خرداد ماه را در بر می‌گیرد.

با توجه به شرایط رکود اقتصادی و تحریم اقتصاد ایران، تمرکز بازار بر صنایع و شرکت‌های داخلی است. چراکه وابستگی حداقلی به بازارهای خارج از ایران داشته و همین امر مانع از کند شدن روند تولید شرکت می‌شود، همچنین در زمینه فروش، نیز این ساز و کار حاکم می‌باشد. که این موضوعات موجب شده است توجه فعالیت بازار به گروه زراعت جلب شده و بخشی از توجه بازار را به خود اختصاص داده است که این موضوع با ارائه گزارش‌های ماهیانه جذاب شرکت2های گروه زراعی و شرکت‌های داخلی محور شدت یافته است.

 

ارسال نظر

تازه ها