کد خبر 56487

بررسی گزارش ماهانه ولیز نشان داد

تعداد تسهیلات اعطایی خرید خودروهای گروه پراید و X100 شرکت لیزینگ ایران در خرداد ماه به صفر رسیده است و تنها در فصل بهار یک فقره تسهیلات اعطا نموده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی "با اقتصاد"، شرکت لیزینگ ایران در خردادماه 98، درآمد سه میلیارد و 485 میلیون تومانی شناسایی کرده است. میانگین درآمدی شرکت در سال مالی 97 مبلغ سه میلیارد و 284 میلیون تومان است که در فرودین ماه درآمد ماهانه شناسایی شده ولیز به سه میلیارد و 337 میلیون تومان و در اردیبهشت ماه به سه میلیارد و 184 میلیون تومان رسیده است.

اما در خرداد ماه درآمد شرکت با رشد 200 میلیون تومانی به سه میلیارد و 484 میلیون تومان رسیده است. نکته قابل توجه در درآمد ماهانه لیزینگ ایران، صفر شدن سود اقصاط مربوط به قراردادهای سال جاری است. در اردیبهشت و خرداد، درآمد لیزینگ ایران از محل سود اقساط مربوط به قراردادهای سال جاری به صفر رسیده است. این در حالی است که شرکت از این محل، در سال 97 به طور میانگین در هر ماه درآمد 16 میلیون و 800 هزار تومانی داشته است.

تعداد اعطای تسهیلات کم شد/ درامد افزایش یافت

درآمد لیزینگ ایران در خرداد 98 نسبت به میانگین 97 افزایشی بوده است که دلیل اصلی این افزایش، سایر درآمد حاصل از عملیات لیزینگ شرکت و سود اقساط انتقالی از سال‌های قبل است که به رشد درآمد کمک کرده است.

شرکت لیزینگ ایران ارائه دهنده تسهیلات جهت خرید خودروهای گروه پراید و x100 است. که تعداد تسهلات اعطایی لیزینگ ایران در سه ماهه 98 یک فقره به مبلغ 34 میلیارد و 566 میلیون تومان است. کاهش تعداد تسهیلات اعطایی موجب شناسایی درآمد طی دوره شده است که این شرایط، به دلیل رکود حاکم در صنعت خودرویی، کاهش توان مردم و کمبود خودرو می‌باشد و به نظر می‌رسد برای رفع این موانع نیاز افزایش تولید خودرو، و در بحث کلان‌تر نیاز به رونق اقتصادی نیز می‌تواند اثرگذار باشد تا شرایط تولید و فروش به روند باثبات بازگردد.

 

ارسال نظر

تازه ها