کد خبر 56091

بررسی عملکرد خزر در خرداد ماه نشان داد

شرکت فنرسازی زر (خزر) در خرداد ماه درآمد شش میلیارد و 309 میلیون تومانی ساخته است که نیبت به میانگین درآمدی شرکت در سال مالی 97 رشد 27 درصدی داشته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی "با اقتصاد"، شرکت فنرسازی زر (خزر) در صنعت قطعه‌سازی کشور در حوزه خودروهای تجاری شامل وانت، کامیونت، کامیون، تریلی، واگن‌های راه‌آهن و تولید و فروش فنرهای تخت و پارابولیک فعالیت می‌کند.

بازار اصلی شرکت در سه حوزه و مشتمل بر: صنعت قطعه‌سازی جهت مصرف در خودروسازان کشور و صنایع ریلی، خدمات پس از فروش و لوازم یدکی و در آخر صادرات به بیش از 6 کشور شامل کشورهای روسیه، اکراین، کویت، عراق، مجارستان، افغانستان است.

شرکت فنرسازی زر به عنوان یکی از شرت‌های بزرگ فنرساز خاورمیانه است که بیش از 60 درصد از سهم بازار داخلی شامل تامین قطعات خودروسازان و توزیع قطعات مورد نیاز یدکی در بازار، متعلق به این شرکت است.

شرکت فنرسازی زر در عملکرد سال مالی 97 با درآمد عملیاتی 61 میلیارد تومانی سود خالص 8 میلیارد تومانی و به ازای هر سهم سود خالص 165 ریالی شناسایی کرده است.

میانگین مقدار فروش ماهانه فنرسازی زر در سال 97 مقدار 484 تن است که در فروردین 98 به 50 تن و در اردیبهشت به 367 تن و در خرداد ماه به 521 تن رسیده است.

محصولات خزر شامل، محصولات سبک، نیمه سنگین و سنگین است که نرخ فروش محصولات سبک از اسفند 97 تا خرداد 98 رشد چهار درصدی داشته و قیمت محصولات نیمه سنگین در این بازه زمانی کاهش یک درصدی و قیمت محصولات سنگین افزایش 12 درصدی داشته است. به این ترتیب تنها تغییر قیمت محصولات سنگین قابل توجه است.

خزر به درآمد بالاتر از شش میلیارد تومان رسید

میانگین درآمد ماهانه سال مالی 97 خزر چهار میلیارد و 962 میلیون تومان است که در فروردین ماه به دلیل کاهش قابل توجه مقدار فروش شرکت به 312 میلیون تومان رسید اما در اردیبهشت ماه با رشد مقدار فروش، درآمد شرکت به سه میلیارد و 698 میلیون تومان رسید.

درآمد خرداد ماه شرکت همراه با رشد مقدار فروش و افزایش 12 درصدی نرخ فروش محصولات سنگین (نسبت به نرخ فروش اسفند 97) درآمد شرکت به شش میلیارد و 309 میلیون تومان رسید که نسبت به میانگین درآمدی سال 97 رشد یک میلیارد و 347 میلیون تومانی را رقم زده است. در واقع درآمد شرکت در خرداد ماه نسبت به میانگین درآمد ماهانه خزر در سال 97 رشد 27 درصدی داشته است.

خزر تنها 43 درصد از درآمد براوردی فصل بهار را محقق نمود

خزر در بهار 98 درامد 10 میلیارد و 318 میلیون تومانی ساخته است. شرکت برای سال مالی منتهی به اسفند 98 درآمد 92 میلیارد و 975 میلیون تومانی پیش‌بینی کرده است. به این ترتیب شرکت برای محقق شدن این میزان از درآمد، بایستی میانگین درآمد فصلی 23 میلیارد تومانی را محقق نماید. اما مقایسه میانگین درآمد فصلی پیش بینی شده و درآمد عملیاتی محقق شده فصل بهار نشان از فاصله 13 میلیارد تومانی درآمد عملیاتی با درآمد برآوردی دارد و شرکت تنها 43 درصد از درآمد برآوردی را محقق نموده است، که ناشی از کاهش قابل توجه مقدار فروش شرکت در فصل بهار است. بنابراین شرکت برای محقق شدن میزان درآمدی برآوردی نیاز به افزایش مقدا فروش در سه 9 ماه آتی دارد.

 

ارسال نظر

تازه ها