کد خبر 53200

معاملات مس مفتول و مس کاتدی فملی در بهار 98 بررسی شد

معاملات محصولات صنایع ملی مس طی سه ماه بهار نشان داد، ارزش معاملات در اردبیهشت در بالاترین سطح خود قرار دارد و در خردادماه به دلیل کاهش حجم معاملات، ارزش معاملات مس مفتول و مس کاتدی کاهش یافت

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی بااقتصاد، در بورس کالای ایران از ابتدای سال جاری 15 هزار و 885 تن مس مفتول به ارزش هزار و 105 میلیارد تومان معامله شده است همچنین در معاملات مس کاتدی شاهد 33 هزار و 560 تن معامله به ارزش دو هزار و 220 میلیارد تومان بوده‌ایم.

حجم معاملات مس مفتول کاهش یافت

بررسی حجم معاملات طی سه ماه اخیر مس مفتول نشان می‌دهد، حجم این معاملات در خرداد ماه به پایین‌ترین سطح خود در سه ماه اخیر رسیده است. حجم معاملات مس مفتول در اردیبهشت ماه در بالاترین سطح قرار داشته و 8 هزار و 630 تن مس مفتول معامله شده است. کاهش حجم معاملات مس مفتول موجب شده است ارزش معاملات این فلز از 617 میلیارد تومان اردیبهشت ماه به 184 میلیارد تومان خرداد ماه کاهش یابد. بنابراین حجم معاملات مس مفتول کاهش پنج هزار و 875 تنی را تجربه کرده است.

قیمت مس مفتول 10 درصد کاهش یافت

حجم معاملات مس مفتول در خرداد ماه کاهشی بوده و علاوه بر حجم معاملات بررسی روند قیمتی نرخ فروش مس مفتول فملی از ابتدای سال جاری تا کنون حاکی از کاهش قیمت این فلز می‌باشد. قیمت مس مفتول در ابتدای سال به قیمت 69 هزار و 637 تومان در هر کیلوگرم معامله شده است و در اردیبهشت ماه روند صعودی را طی کرد که در معاملات 16 اردیبهشت به بالاترین نرخ خود در سه ماه اخیر رسید. هر کیلوگرم مس مفتول فملی در بورس کالا به ارزش 74 هزار تومان معامله شده است. اما در خرداد ماه روند کاهش قیمتی را در مس مفتول شاهد بوده‌ایم. به طوری که قیمت هر کیلوگرم مس مفتول به 66 هزار و 274 تومان رسید. بنابراین قیمت مس مفتول در آخرین معامله خرداد ماه نسبت به اولین معامله فروردین ماه 5 درصد کاهش و نسبت به بالاترین سطح قیمتی کاهش 10 درصدی داشته است.

حجم معاملات مس کاتدی 10 هزار تن کاهش یافت/ارزش معاملات 676 میلیارد تومان کاهش یافت

بررسی حجم معاملات مس کاتدی نشان می‌دهد در خرداد ماه حجم معاملات نسبت به فروردین ماه افزایشی اما نسبت به اردیبهشت ماه کاهشی محسوس بوده است. حجم معاملات مس کاتدی در اردیبهشت ماه 18 هزار تن بوده که در خردادماه با کاهش نزدیک به 10 هزار تنی به 8 هزار و 560 تن رسیده است.

کاهش حجم معاملات مس کاتدی موجب شده است ارزش معاملات خرداد ماه کاهشی باشد. ارزش کل معاملات مس کاتدی طی سه ماه اخیر دو هزار و 220 میلیارد تومان بوده که بالاترین ارزش معاملات مربوط به معاملات اردیبهشت ماه می‌باشد و در خرداد ماه ارزش معاملات مس کاتدی به 555 میلیارد تومان رسیده است. نرخ فروش مس کاتدی تغییرات چندانی طی سه ماه اخیر نداشته بنابراین کاهش ارزش معاملات به دلیل کاهش حجم معاملات می‌باشد.

نرخ فروش مس کاتدی 5 درصد افزایش یافت

حجم معاملات مس کاتدی در خرداد ماه کاهشی بوده و علاوه بر حجم معاملات بررسی روند قیمتی نرخ فروش مس کاتدی فملی از ابتدای سال جاری تا کنون حاکی از کاهش قیمت این فلز می‌باشد. قیمت مس کاتدی در ابتدای سال به قیمت 62 هزار و 245 در هر کیلوگرم معامله شده است و در اردیبهشت ماه روند صعودی را طی کرد که در معاملات 15 اردیبهشت ماه به بالاترین نرخ خود در سه ماه اخیر رسید. هر کیلوگرم مس کاتدی فملی در بورس کالا به ارزش 72 هزار و 176 تومان معامله شده است. اما در خرداد ماه روند کاهش قیمتی در مس کاتدی مشاهده شه است. به طوری که قیمت هر کیلوگرم مس کاتدی به 64 هزار تومان رسید. اما قیمت مس کاتدی در آخرین معامله خرداد ماه (19 خرداد ماه) نسبت به اولین معامله فروردین ماه (19 فروردین) رشد هزار و 820 تومان در هر کیلوگرم داشته است. از این رو، کاهش ارزش معاملات مس کاتدی در خرداد ماه به دلیل کاهش قابل توجه حجم معامله بوده است.

 

 

ارسال نظر

تازه ها