کد خبر 53071

در پی افزایش نرخ فروش روغن مارگارین صورت گرفت

شرکت مارگارین در اردیبهشت ماه هر کیلو روغن نباتی را به قیمت شش هزار و 402 تومان به فروش رسانده است و در 20 خرداد ماه مجوز افزایش 10 درصدی نرخ فروش محصولات را اخذ کرده است که تاثیر قابل توجهی بر ملغ فروش شرکت دارد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، شرکت مارگارین در زمینه تولید و فروش روغن نباتی فعالیت دارد. این شرکت در اردیبهشت ماه 16 هزار و 798 تن محصول تولید کرده است و 16 هزار و 285 تن را به فروش رسانده است. نرخ فروش هر تن روغن نباتی مارگارین در اردیبهشت ماه شش میلیون و 402 هزار تومان گزارش شده است. مبلغ فروش مارگارین در اردیبهشت ماه به 93 میلیارد تومان رسیده است.

فروش اردیبهشت ماه مارگارین به 93 میلیارد تومان رسید

مارگارین از ابتدای سال مالی منتهی به آذر 98 تا فروردین 98 به طور میانگین در هر ماه 63 میلیارد تومان درآمد ساخته است اما در اردیبهشت ماه مارگارین درآمد 93 میلیارد تومانی را محقق کرده است. درآمد فروردین ماه به دلیل تعطیلات نوروزی کاهش محسوسی داشته اما در اردیبهشت ماه روند درآمدی شرکت به حالت عادی خود بازگشته است.

نرخ فروش محصولات مارگارین 10 درصد افزایش یافت

بدون در نظر گرفتن فروش فروردین ماه مارگارین از ابتدای سال جاری در هر ماه 15 هزار تن محصول به فروش رسانده است که بخش اصلی فروش شرکت روغن نباتی و بخش کوچکی از فروش روغن کارمزدی می‌باشد. روند مقداری فروش شرکت با ثبات بوده اما بررسی نرخ فروش روغن نباتی نشان می‌دهد از ابتدای دی‌ماه روند رو به رشدی داشته است. نرخ‌گذاری روغن نباتی مارگارین در بازار داخل توسط سازمان حمایت انجام می‌گیرد. نرخ فروش هر کیلوگرم روغن نباتی در دی‌ماه پنج هزار و 845 تومان بوده که در اردیبهشت ماه به شش هزار و 402 تومان رسیده است. در واقع شاهد رشد 10 درصدی نرخ فروش روغن نباتی بوده‌ایم.

اما در تاریخ 20 خرداد ماه مارگارین مجوز افزایش 10 درصدی نرخ فروش محصولات را اخذ کرده است. نرخ فروش اردیبهشت ماه هر کیلوگرم روغن نباتی شش هزار و 402 تومان می‌باشد که در صورت افزایش 10 درصدی می‌توان انتظار داشت قیمت هرکیلو روغن نباتی به هفت هزار و 42 تومان برسد. بنابراین اگر مقدار فروش مارگارین را به صورت میانگین 15 هزار تن در نظر بگیریم، می‌توانیم انتظار داشته باشیم مبلغ فروش شرکت در هر ماه به 105 میلیارد تومان خواهد رسید. البته با توجه به اینکه شرکت توان فروش 16 هزار تنی را نیز دارد حتی می‌توان انتظار داشت درآمد ماهانه مارگارین به صورت 112 میلیارد تومان برسد.

 

ارسال نظر

تازه ها