کد خبر 52925

فباهنر در اردیبهشت ماه چه کرد؟

شرکت صنایع مس شهید باهنر در اردیبهشت توانست مقدار تولید و فروش پاین فروردین ماه را جبران کند و به سطح تولید، فروش و درآمد میانگین 97 نزدیک شود.

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی بااقتصاد، شرکت صنایع مس شهیدباهنر در اردیبهشت ماه هزار و 865 تن محصول تولید کرده است که هزار و 171 تن را به فروش رسانده است. نرخ‌گذاری محصولات مس شهید باهنر براساس نرخ LME می‌باشد. مس شهید باهنر با توجه به شرایط گفته شده در اردیبهشت ماه 73 میلیارد تومان فروش داشته است.

مبلغ فرورش اردیبهشت ماه 45 میلیارد تومان بالاتر از فروش فروردین ماه

مقایسه مبلغ درآمد شرکت در اردیبهشت ماه نسبت به فروردین و میانگین 97 نشان می‌دهد، میانگین درآمدی فباهنر در سال 97 مبلغ 83 میلیارد تومان بوده که در ماه‌های فروردین و اردیبهشت شاهد افت درآمد بوده‌ایم که به دلیل کاهش مقدار فروش شاهد کاهش درآمد شرکت بوده‌ایم. درآمد فباهنر در فروردین ماه 28 میلیارد بوده که کاهش محسوس درآمد به دلیل تعطیلات ایام نوروز و کاهش مقدار تولید و کاهش مبلغ فروش شرکت بوده است. اما در اردیبهشت ماه درآمد فباهنر با رشد قابل توجه همراه بوده و به میانگین 97 نزدیک شده است و تنها با میانگین درآمد 97 مبلغ 10 میلیارد تومان فاصله دارد.

رشد تولید و فروش فباهنر در اردیبهشت ماه

فباهنر به طور میانگین در سال 97 توانسته دو هزار تن محصول تولید کند اما در فروردین ماه به دلیل تعطیلات نوروزی، مقدار تولید فاصله چشمگیری از میانگین 97 گرفت و به 255 تن رسید. در اردیبهشت ماه رونق به چرخه تولیدی فباهنر بازگشته و تولید شرکت به سطح هزار و 865 تن رسیده است که کاهش قابل توجه میزان تولید جبران شده است.

این سناریو کاهشی برای مقدار فروش نیز رخ داده و فروش هزار و 934 تنی فباهنر در میانگین 97 به 698 تن در فروردین ماه و هزار و 171 تن در اردیبهشت ماه رسیده است. بنابراین شاهد برطرف شدن کاهش‌های محسوس در تولید و فروش محصولات فباهنر بوده‌ایم.

تاثیر تغییر نرخ فروش محصولات فباهنر بر درآمد حاصل از فروش

نرخ فروش سه محصول اصلی فباهنر نسبت به اسفند ماه صعودی می‌باشد. نرخ فروش تسمه و ورق مسی از 63 میلیون و 430 هزار تومان (در هر تن) از اسفند ماه به 76 میلیون و 253 هزار تومان در اردیبهشت ماه رسیده است که که در هر تن رشد 13 میلیون تومانی را شاهد بوده‌ایم. تسمه و ورق مسی نزدیک به پنج هزار تن از تولیدات فباهنر را تشکیل می‌دهد، رشد 13 میلیون تومانی در هر تن می‌تواند نزدیک به 65 میلیارد تومان درآمد فباهنر را افزایش دهد. همچنین در دو محصول تسمه ورق برنجی و مقاطع برنجی نیز سناریو افزایش نرخ فروش محصولات نیز تکرار شده است. با توجه به افزایش قیمت دلار و نرخ‌گذار بر اساس بازار LME می‌توان همچنان در ماه‌های آتی شاهد ثبات در قیمت محصولات فباهنر باشیم.

 

ارسال نظر

تازه ها