کد خبر 50177

عملکرد ماهانه فولاد هرمزگان نشان داد

اسلب به عنوان محصول اصلی فولاد هرمزگان بوده و نرخ‌گذاری این محصول در بازار داخلی براساس قیمت بازار و در بازار صادراتی براساس نرخ‌های جهانی می‌باشد. قیمت اسلب در فروردین 98 نسبت به فروردین 97 رشد 52 درصدی داشته است. همچنین نسبت به اسفند 97 رشد شش درصدی داشته است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، فولاد هرمزگان در فروردین 98، بیش از 147 هزار تن اسلب فروش داشته است و از این مقدار فروش مبلغ 471 میلیارد تومان درآمد ساخته است و درآمد کلی فولاد هرمزگان در فروردین ماه 471 میلیارد و 420 میلیون تومان بوده است که فقط 16میلیون تومان از فروش سایر محصولات درآمد کسب کرده است و بخش اصلی درآمد فولاد هرمزگان از محل فروش اسلب می‌باشد.

مقدار فروش فولاد هرمزگان افزایش یافت

بررسی مقدار تولید و فروش اسلب از فروردین 97 تا فروردین 98 نشان می‌دهد مقدار فروش اسلب از یک ثبات نسبی برخوردار بوده است. بخشی از فروش اسلب در بازار صادراتی می‌باشد که بررسی صورت مالی 9 ماهه شرکت نشان می‌دهد نزدیک به نصف مقدار فروش اسلب در بازار صادراتی می‌باشد. بنابراین ثبات در مقدار فروش اسلب بازگو کننده عدم اثرگذاری تحریم علی‌رغم فشارهای وارده می‌باشد.

در عملکرد یک ساله فولاد هرمزگان یک میلیون و 441 هزار تن اسلب تولید شده است که از این مقدار یک میلیون و 372 هزار تن اسلب فروش داشته است که میانگین فروش ماهانه شرکت 114 هزار تن در هر ماه می‌باشد. فولاد هرزمزگان در عملکرد فروردین ماه خود 148 هزار تن اسلب فروش داشته است که تقریبا 34 هزار تن بیشتر از میانگین ماهانه شرکت در سال 97 می‌باشد و و نسبت به فروردین 97 تقریبا دو نیم برابر بیشتر فروش داشته است.

قیمت اسلب به سه میلیون و 195 هزار تومان رسید

نرخ فروش اسلب در بازار داخلی براساس قیمت بازار لحاظ شده و قیمت در بازار صادراتی براساس نرخ‌های جهانی قیمت‌گذاری خواهد شد. روند قیمتی اسلب طی 13 ماه اخیر صعودی بوده و از قیمت دو میلیون و 91 هزار تومان در هر تن در فروردین 97 با رشد 44 درصدی در اسفند 97 به قیمت سه میلیون و 24 هزار تومان در هر تن رسیده است و در فروردین ماه 98 رشد قیمتی اسلب همانند مقدار فروش روند صعودی داشته و با رشد نزدیک به شش درصدی به قیمت سه میلیون و 195 هزار تومان در هر تن رسیده است. اما رشد قیمتی اسلب در فروردین 98 نسبت به فروردین 97 بیش از 52 درصد بوده است.

بنابراین در فروردین ماه سال جاری علی‌رغم فشارهای تحریمی و رکود در بازر داخلی نشانه‌ای از کاهش قدرت بنیادین شرکت دیده نمی‌شود و شاهد افزایش مقداری فروش و افزایش نرخ فروش اسلب بوده‌ایم و در صورت ارائه گزارش جذاب از عملکرد اردیبهشت ماه می‌توان هم چنان به عملکرد شرکت خوش‌بین بود و اثرات رکودی و تحریمی را در شرکت حداقل دانست.

 

ارسال نظر

تازه ها