کد خبر 50094

عملکرد 13 ماه اخیر pvc پتروشیمی غدیر نشان داد

نرح فروش پی‌وی‌سی پتروشیمی غدیر از فروردین 97 تا فرودین 98 بازدهی 68 درصدی داشته است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، پتروشیمی غدیر در سال 97 مبلغ 637 میلیارد تومان فروش داشته است که حاصل فروش 110 هزار تن پی‌وی‌سی به نرخ پنج میلیون و 747 هزار تومان در هر تن بوده است. پتروشیمی غدیر در هر ماه سال 97 به طور متوسط 9 هزار تن پی‌وی‌سی فروش داشته است که این میزان فروش در اولین ماه سال 98 به چهار هزار تن رسیده است در واقع مقدار فروش شرکت در فروردین ماه نزدیک به پنج هزار تن کاهش یافته است. میانگین درآمدی پتروشیمی غدیر در سال 97 میلغ 53 میلیارد تومان بوده است که این میزان در فروردین ماه به 28 میلیارد تومان رسیده است. این درحالی است میانگین نرخ فروش پی‌وی‌سی رشد 21 درصدی داشته است.

مقدار فروش پی‌وی‌سی کاهش یافت اما نرخ فروشش افزایش

پی‌وی‌سی تنها محصول پتروشیمی غدیر می‌باشد که بررسی مقدار فروش پتروشیمی در فروردین ماه حاکی از کاهش فروش می‌باشد. اما روند نرخ فروش پی‌وی‌سی حاکی از روند صعودی می‌باشد. نرخ فروش هر تن پی‌وی‌سی در فروردین 97 مبلغ چهار میلیون و 152 هزار تومان بوده است که با یک روند صعودی در آذر ماه به نقطه اوج خود رسیده و در قیمت هفت میلیون و 332 هزار تومان در هر تن رسیده است و تنها در آبان ماه یک نقطه کاهشی داشته و در قیمت پنج میلیون و 241 هزار تومان در هر تن معامله شده است. اما بعد از آذرماه روند قیمتی در دی و بهمن ماه کاهشی بوده و سپس به روند صعودی خود بازگشت و در نهایت در فروردین 98 هر تن پی‌وی‌سی به قیمت شش میلیون و 977 هزار تومان معامله شده است. بنابراین به طور کلی قیمت هر تن پی‌وی‌سی از فروردین 97 تا فروردین 98 بازدهی 68 درصدی داشته است.

همواره مقدار فروش پتروشیمی غدیر کاهشی بوده و به نظر می‌رسد در ماه‌های آتی روند مقداری فروش شرکت رو به افزایش رود. چرا که شرکت در زمینه تولید مشکلی نداشته و با توجه به روند قیمتی پی‌وی‌سی می‌توان شاهد افزایش درآمد شرکت در ماه‌های آتی بود.

 

ارسال نظر

تازه ها