کد خبر 47547

بررسی تولید و فروش فخور در سال 97

مبلغ فروش فخوز با رشد 57 درصدی از فروش هفت هزار میلیارد تومانی در سال 96 به فروش 11هزار میلیارد تومانی در سال 97 رسیده است. دلیل اصلی افزایش درآمد شرکت، افزایش نرخ فروش محصولات می‌باشد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، فولاد خوزستان در عملکرد یک ساله خود 11 هزار و 313 میلیارد تومان فروش داشته است که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 57 درصدی داشته است. گندله، اسلب داخلی، اسلب صادراتی، بلوم و بیلت صادراتی و بلوم و بیلت داخلی از محصولات شرکت می‌باشند که هر یک از محصولات در سبد درآمدی شرکت نقش بسزایی دارند. مقدار فروش شرکت از 4 میلیون و 472 هزار تن فروش با چهار درصد (معادل 177 هزار تن) کاهش به چهار میلیون و 295 هزار تن فروش رسیده است. اما نرخ فروش محصولات شرکت شرکت در سال 97 نسبت به سال 96 رشد 64 درصدی داشته است که این موضوع موجب افزایش درآمد فخوز شده است.

شکاف عمیق بین تولید و فروش محصولات فخوز

بررسی روند تولید و فروش فخوز نشان می‌دهد، به طور میانگین در هرماه 844 هزار تن تولید و در هر ماه به طور میانگین 358 هزار تن فروش داشته است. بیشترین میزان تولید فخوز در فروردین 97 بوده است، این شرکت در اولین ماه سال 97 بیش از 950 هزار تن تولید داشته و تنها 200 تن از محصولات تولیدی در این ماه را به فروش رسانده است. همچنین تولید شرکت در مهرماه به پایین‌ترین میزان یک ساله خود رسیده است. شرکت در مهر 97 مقدار 628 هزار تن تولید داشته که 280 هزار تن از محصولات تولیدی خود را به فروش رسانده است. اما در ادامه ماه‌های پایانی سال روند تولید و فروش شرکت صعودی بوده است.

 اما نکته بسیار مهم در مورد میزان تولید و فروش شرکت، شکاف مقداری بین میزان تولید و فروش می‌باشد. فخوز همواره درصد مشخصی از تولید را به فروش می‌رساند، به طور میانگین بین میزان تولید و فروش در هر ماه 486 هزار تن شکاف وجود دارد، به عبارتی در هر ماه 486 هزار تن از محصولات شرکت به فروش نمی‌رود. و تنها 57 درصد از تولید هر ماه به فروش می‌رود. شکاف عمیق بین تولید و فروش محصولات فخوز وجود دارد. در صورت رفع این چالش می‌توان انتظار افزایش چشمگیر درآمد را داشت،

 

ارسال نظر

تازه ها