کد خبر 46751

عملکرد شرکت‌های روغنی در زمستان 97

بررسی و مقایسه درآمد شرکت‌های روغنی از گروه غذایی نشان می‌دهد غمارگ با درامد 265 میلیارد تومان بیشترین افزایش درآمد را در سه ماه پایانی سال 97 نسبت به مدت مشابه سال قبل ساخته است. همچنین غبشهر با درآمد 587 میلیارد تومانی بیشترین درآمد را نسبت به غمارگ و بهپاک داشته است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، مقایسه عملکرد سه غمارگ (شرکت مارگارین)، غبشهر (صنعتی بهشهر) و بهپاک (صنعتی بهپاک) در دوره مالی سه ماهه منتهی به اسفند 97 نشان می‌دهد شرکت صنعتی بهشهر با درآمد 587 میلیارد تومانی بیشترین میزان درآمد را به خود اختصاص داده است. و شرکت‌های مارگارین و صنعتی بهپاک به ترتیب با درامدهای 265 میلیارد تومانی و 263 میلیارد تومانی در جایگاه بعدی قرار دارند.

مقایسه عملکرد شرکت‌ها در سه ماه منتهی به اسفند 97 نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد درآمد شرکت صنعتی بهشهر در 10 میلیارد تومان کاهش یافته است. شرکت صنعتی بهشهر در سال 96 محصولاتی همچون روغن نباتی صادراتی و محصول نیمه ساخته در سبد تولیدی و فروش خود داشته ولی در سال 97 تنها روغن نباتی آزاد در سبد فروش شرکت قرار گرفت بنابراین با وجود افزایش نرخ فروش روغن نباتی آزاد در سال 97 درآمد شرکت کاهش یافته است.

درآمد شرکت صنعتی بهپاک و مارگارین در سه ماهه منتهی به اسفند 97 نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایشی بوده است اما افزایش درامد مارگارین در مدت مشابه محسوس بوده است. به طوری که درآمد غمارگ رشد 38 درصدی داشته است. این امر در حالی رخ داده است که تعداد فروش غمارگ در سه ماه منتهی به اسفند 97 نسبت به مدت مشابه سال قبل هزار و 600 تنی داشته است اما به دلیل افزایش 46درصدی نرخ فروش روغن نباتی در سه ماه پایانی سال 97 موجب افزایش چشمگیر درآمد مارگارین شده است.

 

ارسال نظر

تازه ها