کد خبر 44785

با اقتصاد بررسی می‌کند

به طور متوسط سهام پتروشیمی‌ها در سال جاری 80درصد بازده قیمتی داشته‌ است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بررسی بازده قیمتی پتروشیمی‌ها طی سال جاری نشان می‌دهد، پتروشیمی شیراز با بازدهی 139 درصدی بیشترین میزان بازده قیمتی را در میان گروه‌های مختلف پتروشیمی داشته است. هر سهم پتروشیمی شیراز در اولین روز معاملاتی سال جاری در قیمت 2537 ریال بسته شده است و با افزایش 139 درصدی قیمت هر سهم پتروشیمی شیراز 6066 ریال رقم خورده است. بعد از پتروشیمی شیراز، پتروشیمی فناوران از گروه متانولی بیشترین بازده قیمتی را برجای گذاشته است. اما کمترین میزان بازده قیمتی مربوط به سهام پتروشیمی خارک می‌باشد که بازده قیمتی 57 درصدی را تجربه کرده است. اما نکته قابل توجه بازده قیمتی با اختلاف کم پتروشیمی‌ها از یکدیگر می‌باشد.

متوسط بازدهی گروه پتروشیمی در سال جاری 80 درصد می‌باشد که همه پتروشیمی‌ها با واریانس که نسبت به یکدیگر بازدهی حول محور 80 درصد را تجربه کرده‌اند. افزایش قیمت ارز در بازار داخلی، افزایش قیمت محصولات اوره‌ای و متانولی در بازار جهانی از دلایل عمده بازدهی مثبت ایرن گروه در سال جاری می‌باشد.

(Utility: پتروشیمی‌های یوتیلیتی در واقع به شرکت‌های ارائه دهنده خدمات برق و گاز و ... به پتروشیمی‌های محصول محور همچون اوره و متانولی گفته می‌شود)

ارسال نظر

تازه ها