کد خبر 44771

معاملات 97 شمش روی در بورس کالا

در شش ماه اول سال جاری، شمش روی در بورس کالا عرضه‌ نشد اما از مهر ماه عرضه این محصول آغاز گردید که با مازاد عرضه روبرو بود اما در ادامه معاملات مازاد عرضه این محصول از بین رفته و به مازاد تقاضا تبدیل شده است.

روند قیمتی معاملات شمش روی در بورس کالا

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بررسی روند قیمتی معاملات شمش روی در بازار بورس کالا نشان می‌دهد قیمت شمش روی از ابتدای مهر تا 25 دی روند قیمتی نزولی را طی کرده است اما از انتهای دی، روند قیمتی معاملات شمش روی در بازار بورس کالا، صعودی بوده است. هر تن شمش روی در بازار بورس کالا در 29 مهر 97 به قیمت 287 هزار و 105 میلیون ریال معامله شده است و با طی روند کاهشی نرخ فروش این محصول در بازار بورس کالا، به 245 هزار و 637 میلیون ریال در هر تن رسیده است. اما از ابتدای بهمن ماه، روند قیمتی تغییر کرده و با رشد همراه بوده است و در 25 اسفند 97، هر تن شمش روی به قیمت 280 هزار و 528 میلیون ریال معامله شده است.

مقایسه حجم عرضه و تقاضای شمش روی در بورس کالا

مقایسه حجم عرضه و تقاضای شمش روی از ابتدای سال جاری تا انتهای اسفند ماه نشان می‌دهد، تا مهرماه سال جاری، معامله‌ای در بورس کالا برای شمش روی صورت نگرفته است. اما شروع این معاملات در بورس کالا همراه با مازاد عرضه بوده است ک مشاهده می‌شود، مازاد عرضه در معاملات آذر ماه از بین رفته است و مازاد تقاضا شکل گرفته است. شکل‌گیری مازاد تقاضا و افزایش نرخ جهانی شمش روی در بازار جهانی موجب شده است که روند قیمتی شمش در بازار بورس کالا صعودی گردد.

 

 

ارسال نظر

تازه ها