کد خبر 40503

بااقتصاد بررسی می‌کند

نفت سپاهان، نفت بهران و ایرانول به ترتیب دی‌ماه مبلغ 303 میلیارد تومان، 211 میلیارد تومان و 177 میلیارد تومان فروش داشته‌اند. مقایسه عملکرد دی‌ماه 97 نسبت به مدت مشابه سال قبل در شرکت نفت سپاهان نشان می‌دهد فروش این شرکت دو برابر شده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، سه شرکت نفت سپاهان، ایرانول و بهران در زمینه تولید انواع روانکارها فعالیت دارند بازار هدف محصولات این شرکت‌ها داخل و خارج می‌باشد. بررسی مبلغ فروش دی‌ماه این شرکت‌ها نشان می‌دهد نفت سپاهان با فروش 303 میلیارد تومانی در دی‌ماه با اختلاف زیاد نسبت به نفت بهران و ایرانول، فروش بیشتری داشته است. که دلیل عمده این موضوع توان تولید شرکت و بازارهای هدف بیشتر شرکت می‌باشد.

بررسی فروش دی‌ماه نفت سپاهان در سال 96 و 97 نشان می‌دهد که فروش شرکت طی دی‌ماه در سال 97 نسبت به سال 96 دوبرابر شده است. دلیل عمده این موضوع افزایش نرخ فروش محصولات شرکت و افزایش نرخ دلار می‌باشد که مبلغ ریالی فروش شرکت را افزایش داده است.

آزاد شدن نرخ تهیه خوراک، نوسان قیمت جهانی نفت خام و اثر آنها بر نرخ فروش محصولا صادراتی و نرخ تامین مواد اولیه و تغییرات قیمت حامل‌های انرژی و نیز شرایط تحریم از عوامل عمده تاثیرگذار بر صنعت و محیط بیرونی بر این شرکت‌ها می‌باشند. افزایش قیمت نفت یکی از موارد مهمی می‌باشد که موجب بالا رفتن هزینه شرکت می‌شود. پیش‌بینی‌ها حاکی از این است که روند آتی قیمت نفت افزایشی می‌باشد و در صورت عدم تطابق قیمت انواع روانکارها با قیمت مواد اولیه، این شرکت‌ها متحمل ضرر خواهند شد و در صورت تغییر قیمت همسو با تغییرات قیمت نفت می‌توان شاهد افزایش درآمد و افزایش سودآوری باشیم. علاوه بر تغییرات قیمت نفت به دلیل صادرات محور بودن این سه شرکت اثرنحریم‌ها می‌تواند با کاهش فروش صادراتی و کند شدن نقل انتقال مالی روند فروش شرکت‌ها را با اخلال مواجه کند.

 

ارسال نظر

تازه ها